Sitare Akbaş: Kendimi ağlamamak için zor tuttum

Sitare Akbaş: Kendimi ağlamamak için zor tuttum... İşte detaylar...

Sitare Akbaş: Kendimi ağlamamak için zor tuttum

Yeni vizyona giren 'Zübeyde Hanım' filmindeki oyunculuklarıyla herkesin takdirini toplayan Sitare Akbaş ve Devrim Nas, önceki gün Kadıköy'de bir araya geldi. Sitare Akbaş'ın sahibi olduğu kafe de bir araya gelen iki başarılı isim gazetecilerin sorularına cevap verdi.

 Sitare Akbaş: Kendimi ağlamamak için zor tuttum

Filmde Mustafa Kemal Atatürk'ün kız kardeşi Makbule karakterine hayat veren Sitare Akbaş, ''Benim ilk ismim Makbule. Hoş bir tesadüf oldu açıkçası ama böylesine anlamlı bir projede, anlamlı bir rol ile izleyici karşısına çıkıyor olmak benim için ayrı mutluluk. Bu filmde Atatürk'le beraber Atatürk'ün kadınlara verdiği değeri de anlatıyor. Rolüme aylar öncesinden hazırlandım. Herkes Atatürk'ün hayatına hakim ama Zübeyde Hanım, Makbule ve Ali Rıza Efendi'nin nasıl bir karaktere sahip olduğu ve ne zorluklar geçirdiğini daha iyi anlayacak.

Sitare Akbaş: Kendimi ağlamamak için zor tuttum

Alican (Yücesoy) benim çok eski arkadaşım. Sette kendisini makyajı yapılmış hale görünce bir an Atatürk karşımda gibi hissettim ve ağlamama için kendimi zor tuttum. Gerçekten çok güzel bir iş çıktı. Herkese filmi izlemelerini tavsiye ediyorum.'' dedi.

 Sitare Akbaş: Kendimi ağlamamak için zor tuttum

BABA-OĞUL AYNI PROJEDE YER ALDIK

'Zübeyde Hanım' filminde Ali Rıza Efendi karakterine hayat veren Devrim Nas ise, ''Bu zamana kadar birçok projede yer aldım ama benim için en anlamlısı bu oldu diyebilirim. O dönemde verilen mücadeleyi bambaşka ayrıntılarıyla anlatıldığı harika bir iş oldu. Benim için bu projeyi anlamlı kılan bir diğer yanı ise filmde Atatürk'ün küçüklüğünü canlandıran kişinin gerçek hayatta oğlum olması. Baba-oğul aynı projede yer aldık. Yaşadığım mutluluğu ve gururu anlatmaya kelimeler yetmez.'' dedi.

Bu haber SNOB MAGAZİN tarafından hazırlanmış olup Editörler tarafından hazırlanarak servis edilmiştir. Bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekli ile servis edilmektedir. Bu nedenle haberin farklı kanyaklarda değiştirilerek yayınlanması SNOB MAGAZİN sorumluluğunda değildir. Kaynak göstermeden haber ve görsel alınması yasaktır.
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış