Karaca Cumhuriyet sofralarını sahipleniyor: “Cumhuriyet Yüzyılı” koleksiyonu

Karacaseverlerin hayatına değer katmayı ilke edinen Karaca, cumhuriyetin 100. Yılını, ülkemizin tarihine tanıklık eden sofralardan ilhamla hazırladığı Cumhuriyet Yüzyılı koleksiyonu ile kutluyor.

Karaca Cumhuriyet sofralarını sahipleniyor: “Cumhuriyet Yüzyılı” koleksiyonu

Cumhuriyet değerlerini taşıyan markalar arasında ilk akla gelenlerden biri olan Karaca, Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılında herkesin sahip olmak isteyeceği bir koleksiyon hazırladı. Karaca, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sofra alışkanlıklarından, kendisinin zevkine uygun tasarımlardan ve dönemin çizgilerini taşıyan ürünlerden ilham aldığı Cumhuriyet Koleksiyonu’nu Karacaseverler için sunuyor. 

Karaca Cumhuriyet sofralarını sahipleniyor: “Cumhuriyet Yüzyılı” koleksiyonu

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün değerleri, vizyonu ve emanet ettiği mirastan yola çıkarak, 2 yıllık bir araştırma gerçekleştiren Karaca, farklı illerdeki müzeleri ve Atatürk’ün konakladığı otelleri gezerek, Atatürk’ün sofra tercihlerindeki rutinlerini araştırdı. Bu araştırma sürecinde karşılaştığı Atatürk için özel olarak tasarlanan ve kendisinin de kullandığı GMK (Gazi Mustafa Kemal) inisiyaline sahip kahve fincanı, kumaş peçete, yüzük, sabahlık gibi ikonik ürünleri inceleyen Karaca, cumhuriyetin ilk yıllarının önemli kararlarına şahitlik eden sofralardan ilham alan “Cumhuriyet Yüzyılı” koleksiyonunu hazırlayarak, Atatürk’ün eşyalarındaki GMK logosunu sofralara taşıdı. 

Karaca Cumhuriyet sofralarını sahipleniyor: “Cumhuriyet Yüzyılı” koleksiyonu

Koleksiyonda, Cumhurbaşkanlığı forsundaki 16 yıldızdan ve Atatürk’ün 6 temel ilkesinden ilham alınarak tasarlanan “Cumhur Espresso fincanı”, kullanılan formlar, modernliği ön plana çıkarırken, parlak beyaz rengi ise Cumhuriyet’in saflığını ve gücünü temsil eden “Egemen Kahve fincanı”, Cumhuriyet’in önemli simgelerinden biri olan pulun modern formu ile hazırlanan “100. Yıl yemek takımı”, Atatürk’ün sofralarında kullandığı setlerden esinlenerek Cumhuriyet’in birleştirici gücünü sofralarda hissettiren “Tulu çay takımı”, Cumhuriyet’in birleştirici gücünü Atatürk’ün imzasıyla bir araya getiren “İlke çay takımı” ve döneme damga vuran Cumhuriyet balolarının zarafetini yansıtan rengi eve modern işlemeleriyle “Halide kahve fincanı” ile içtiğimiz her kahvede, paylaştığımız her sofrada Atatürk ve Cumhuriyetin imzası yer alıyor. 

 

Atatürk’ün hayatı, duruşu, dünyaya bakış açısından yola çıkarak Cumhuriyet Sofralarını” sahiplenen Karaca, toplumun farklı kesimlerinden insanların aynı sofrada eşit olduğu bu önemli kültür mirasını cumhuriyetin 100. yılında anarak, ülkemizin kuruluşuna tanıklık eden ve sınırlı sayıda üretilen bu koleksiyonla, Atatürkten ilham alanların sofralarında unutulmaz anılara eşlik edecek. 

Bu haber SNOB MAGAZİN tarafından hazırlanmış olup Editörler tarafından hazırlanarak servis edilmiştir. Bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekli ile servis edilmektedir. Bu nedenle haberin farklı kanyaklarda değiştirilerek yayınlanması SNOB MAGAZİN sorumluluğunda değildir. Kaynak göstermeden haber ve görsel alınması yasaktır.
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış