Yoga öğretisi ışığında “Mahabharata Destanı”

Dünya kültür mirasının en önemli epik eserlerinden biri olan Mahabharata Destanı, yoga öğretisi ışığında okuyucularla buluşuyor.

Yoga öğretisi ışığında “Mahabharata Destanı”

Serra Sağra'nın kaleminden çıkan beş serilik eser, binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan destanı, yoga felsefesiyle zenginleştirerek sunuyor. Mahabharata Destanı, 1,8 milyon kelimeden oluşan 18 kitaplık bir felsefi hazinenin kapılarını aralayarak insan varlığına dair derin düşünceleri sunuyor. Yaratılış, elementler, ölüm, erdem gibi temel konuları işleyerek okuyucularını içsel bir yolculuğa çıkarıyor.

Serra Sağra; “Mahabharata Destanı'nın insanların hikayesine ışık tuttuğunu ve binlerce yıl geçmesine rağmen hala güncelliğini koruduğunu vurguluyor.” Destan, içerdiği derin felsefi içeriğiyle okuyucularını var oluşun anlamını sorgulamaya teşvik ederken, aynı zamanda kahramanlarının yaşadığı olaylar aracılığıyla okura kendi hayatının bir aynası olma özelliğini taşıyor.

Yoga öğretisi ışığında “Mahabharata Destanı”

Mahabharata Destanı: Ateş ve Toprak

Serra Sağra, Mahabharata Destanı'nı kendi hayatındaki bir dost gibi tanımlayarak, destanın her okuyucuya yeni bir yüz gösterdiğini ifade ediyor. Bu eseri paylaşma amacının, güzelliklerin sadece kendisinde kalmamasını, herkesle paylaşılmasını ve bu sayede herkesin kendi hikayesinde yeni bir sayfa açmasına vesile olmasını istediğini belirtiyor.

Serra Sağra'nın kaleme aldığı serinin ilk iki kitabı, "Mahabharata Ateş" ve "Mahabharata Toprak" okuyucularla buluştu. Kitaplar, Mahabharata Destanı'nın bir tercümesi değil, aynı zamanda destanın ana hikayesini ve içerdiği konuları özgün bir perspektifle aktaran önemli kaynak olarak da öne çıkıyor.

Mahabharata Toprak: İçsel Bir Yolculuk

Mahabharata Toprak, destanın ana karakterlerinden olan Pandavalar’ın sürgünü ile başlıyor. Serra Sağra okuyucuları Mahabharata Toprak kitabında pişmanlığa doğru gidilecek bir yolculuğa çıkarıyor. Kitapta; Dört Aşama: Yaşamın Dört Evresi, Hayata Güven, Hayatı İncelikle İşleyen Kala: Her Şey Onun Oyunu, Zar Oyunu, Rişi Aştavakra ve daha birçok başlıkla Mahabharata Destanı’nın ana hikâyesi ve destanda işlenen konular yer alıyor. Mahabharata Toprak, destanın en önemli konularını içeriyor ve bu konulara yoga öğretisinin ışığında Serra Sağra’nın özgün diliyle değiniyor.

Serra Sağra, Mahabharata Destanı'nın diğer kitaplarıyla da bu eşsiz seriyi tamamlayacak. Sağra’nın kaleminden çıkan eserler sayesinde okuyucular, destanı keşfetme ve kendi içsel yolculuklarına rehberlik etme fırsatı bulacak.

Bu haber SNOB MAGAZİN tarafından hazırlanmış olup Editörler tarafından hazırlanarak servis edilmiştir. Bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekli ile servis edilmektedir. Bu nedenle haberin farklı kanyaklarda değiştirilerek yayınlanması SNOB MAGAZİN sorumluluğunda değildir. Kaynak göstermeden haber ve görsel alınması yasaktır.
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış