Türkiye'nin ilk çocuklara özel sesli tiyatro platformu: Tikutu

Çocuklar için sesli tiyatro platformu Tikutu, edebiyat, tiyatro ve müziğin büyüsüyle çocukları masalların dünyasında bir yolculuğa çıkarıyor. Usta sanatçıların seslerinden masal tadında tiyatroların yer aldığı Tikutu ile çocuklar dijital dünyada güvenli, eğlenceli ve bilgi dolu zaman geçiriyor.

Türkiye'nin ilk çocuklara özel sesli tiyatro platformu: Tikutu

Çocukların hayal gücünü zenginleştiren sesli tiyatro platformu Tikutu'da, dünya edebiyatının klasikten moderne pek çok eserinden uyarlanan sesli tiyatroları bulunuyor. Pedagog İnci Vural'ın onayından geçen eserlerle çocuklar Tikutu'da güvenli zaman geçirirken; Tikutu'nun sanat dolu eserleri, çocukların Türkçe kelime dağarcığının gelişmesine katkı sağlıyor.

Türkiye'nin ilk çocuklara özel sesli tiyatro platformu: Tikutu

Berlin'de yaşayan tiyatro sanatçısı Kemal Kocatürk ve piyanist Doç. Dr. Ayça Öztarhan Kocatürk çiftinin Alman yayıncılık dünyasına uzun yıllardan beri hakim olan “Hörbuch-sesli kitap” ve “Hörspiele-sesli tiyatro”dan ilham alarak hayata geçirdiği, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk'ün de kurucu ortaklarından ve genel müdürü olduğu Tikutu, iki ila sekiz yaş arasındaki çocuklara özel şimdilik 50 tiyatro sunuyor.

Türkiye'nin ilk çocuklara özel sesli tiyatro platformu: Tikutu

 
Tikutu'da Alper Kul, Aslı Omağ, Ayşe Köksal, Bennu Yıldırımlar, Berna Laçin, Bora Seçkin, Ceyda Düvenci, Demet Akbağ, Deniz Çakır, Hakan Gerçek, Hazal Kalfa, İrem Arslan, İsmail Yıldız, Kumsal Gizem, Kutay Şahin, Levent Üzümcü, Meltem Cumbul, Nihan Omuz, Nilgün Atılgan, Oktay Kaynarca, Oya Başar, Oya Küçümen, Oya Prosçiler, Ozan Demir, Ozan Sevin, Özlem Abacı, Özlem Zeynep Dinsel, Pelin Budak, Sevinç Erbulak, Sumru Yavrucuk, Şebnem Ünaldı, Tilbe Saran, Uğur Taşdemir ve Yasemin Yalçın birçok değerli tiyatro sanatçısının sesleriyle zenginleştirdiği öyküler yer alıyor.

Türkiye'nin ilk çocuklara özel sesli tiyatro platformu: Tikutu

“Tikutu, çocuklara hem eğitici hem eğlendirici anlar yaşatıyor”

Tikutu'nun kurucusu ve tiyatro sanatçısı Kemal Kocatürk, sesli tiyatronun ve Tikutu'nun önemini şu sözlerle anlatıyor: “Çağımızda teknoloji hızla hayatımızı kuşatmış durumda. Teknolojinin getirdiği yenilikler birçoğumuzun hayatını kolaylaştırsa da kimi zaman çocuklarımız için olumsuzlukları da beraberinde getiriyor. Çocukların hayal dünyalarını çalan, onları görsel bir dünyanın kolaycılığına iten cep telefonları ve tabletler çocuklarımızı büyük bir sarmalın içine aldılar. Çocuklarımızı bu sarmaldan çekip kurtarmanın yolu yine edebiyatın eşsiz lezzetinde. Bu lezzeti, onların hayal dünyalarını zedelemeden yeniden keşfetmelerini sağlamanın en kestirme yolunun çocuklar için ürettiğimiz sesli tiyatro örnekleri olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz. Tikutu'nun sesli tiyatrolarıyla çocuklara hem eğitici hem de eğlendirici anlar yaşatıyoruz.”
 
Tikutu'ya e-posta adresiyle veya Google, Facebook, Apple hesapları üzerinden hızlıca üye olunabiliyor.

Bu haber SNOB MAGAZİN tarafından hazırlanmış olup Editörler tarafından hazırlanarak servis edilmiştir. Bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekli ile servis edilmektedir. Bu nedenle haberin farklı kanyaklarda değiştirilerek yayınlanması SNOB MAGAZİN sorumluluğunda değildir. Kaynak göstermeden haber ve görsel alınması yasaktır.
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış