Bergüzar Korel ile Halit Ergenç'in bebeklerinin ismi belli oldu

Halit Ergenç ile evli olan Bergüzar Korel, üçüncü kez anne olmaya hazırlanıyor. Korel, kız bebek beklediklerini açıkladı. Snob Magazin'den Arif Hür'ün özel haberine göre; Bergüzar Korel ve Halit Ergenç çiftinin üçüncü çocuklarına verecekleri isim belli oldu. İşte detaylar...

Bergüzar Korel ile Halit Ergenç'in bebeklerinin ismi belli oldu

2009 yılında meslektaşı Halit Ergenç ile nikah masasına oturan oyuncu Bergüzar Korel, üçüncü kez bebek heyecanı yaşıyor.

Ali ve Han adında iki oğlu bulunan ünlü çift, bu kez kız bebek bekliyor.

Yakın arkadaşlarıyla yemekte buluşan Bergüzar Korel, bir kızı olacağını müjdeledi. Güzel oyuncu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"HEPİMİZİ HEYECAN SARDI"

"Allah biliyor çok istedim.. Ailemiz, en yakınlarımız, can dostlarımız.. Herkes.. Büyük bir ailemiz olsun, sağlıklı mutlu evlatlarımız olsun.. E biri de kız olsun. Ne kadar çok istediysek Han’ımız daha yaşını doldurmadan kız evladımızın mutluluğu heyecanı hepimizi sardı. Canım Hatice’m toplamış tüm arkadaşlarımızı bir kaç hafta önce bana böyle bir sürpriz yaptı.

Hepsi benden heyecanlı. Sözleştik, Sağlıkla, mutlulukla ilerleyen günlerde tüm erkek anneleri olarak içimizde kalan tüm simleri, balonları, tülleri birbirinize dolayıp eğleneceğiz Allah nasip ederse..

Bu mutluluğumuzu sizinle de paylaşmak istedim. Mutlu günlerinizde kalbi hep sizinle atan güzel insanlar hiç eksilmesin hayatınızdan."

Bergüzar Korel ile Halit Ergenç'in bebeklerinin ismi belli oldu

KIZLARINA VERECEKLERİ İSİM BELLİ OLDU

Snob Magazin'den Arif Hür'ün özel haberine göre; Bergüzar Korel-Halit Ergenç çiftinin doğacak kızlarına Leyla adını verecekleri öğrenildi.

Bergüzar Korel ile Halit Ergenç'in bebeklerinin ismi belli oldu

O FİLMDE 'LEYLA' KARAKTERİNİ CANLANDIRMIŞTI

Leyla ismini özellikle Bergüzar Korel'in istediği gelen bilgiler arasında.

Ünlü oyuncu, bir dönem beyazperdede gişe rekoru kıran "Kurtlar Vadisi Irak" filminde 'Leyla' karakterini canlandırmıştı.

Korel, "Canlandırdığım Leyla karakteri hayatımı değiştirdi" demişti.

Bergüzar Korel ile Halit Ergenç'in bebeklerinin ismi belli oldu

LEYLA NE DEMEK?

Leyla ismi kelime anlamı olarak Arapçadan geçerek dilimize yerleşmiş bir kelimedir. Kelime anlamı olarak çok karanlık gece, Arabi olayların son gecesi anlamlarını taşımaktadır. Ayrıca Leyla ve Mecnun hikayesinden yola çıkılarak bu isim yerleşmiştir. Bu sebeple aşık olunan kadın anlamlarını da içermektedir. İsim daha çok Leyla ve Mecnun hikayesinden yola çıkılarak kız çocuklarına verilmeye başlanmıştır.

Leyla, kelime anlamı olarak ayrıca saçları simsiyah olan kadın, sevilen aşık olunan kadın manalarına gelmektedir. Arabi olayların son gecesi olarak kabul edildiği için Leyla kelimesi kabul edilmiştir. Leyl Arap dilinde gece anlamına gelmektedir. Gece gibi simsiyah olan, efsunlu, gece gibi simsiyah gözlere ve saçlara sahip olan kadın anlamlarını bu noktada yola çıkarak almıştır.

Bergüzar Korel ile Halit Ergenç'in bebeklerinin ismi belli oldu

LEYLA İSMİ KUR'AN'DA GEÇİYOR MU?

Leyla ismi kız çocuklarına sıklıkla verilen ve Arapçadan gelen bir isimdir. Leyla isminin Kuran'da geçtiği hakkında farklı araştırmalar mevcuttur. Arapçada leyl kökünden türeyen Leyla ismi Kuran'da bazı ayetlerde geçmektedir. Bakara Suresi, Enam Suresi ve Al İmran Suresinde gece manasıyla geçmektedir.

Bu haber SNOB MAGAZİN tarafından hazırlanmış olup Editörler tarafından hazırlanarak servis edilmiştir. Bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekli ile servis edilmektedir. Bu nedenle haberin farklı kanyaklarda değiştirilerek yayınlanması SNOB MAGAZİN sorumluluğunda değildir. Kaynak göstermeden haber ve görsel alınması yasaktır.
 • 13
  ALKIŞ
 • 2
  SEVDİM
 • 2
  ÜZÜLDÜM
 • 2
  KIZDIM
 • 2
  ŞAŞIRDIM
 • 2
  BEĞENDİM
 • 2
  BEĞENMEDİM
 • 2
  GÜLDÜM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış