“Atatürk II” filmi oyuncuları İzmir halkıyla buluştu

5 Ocak’ta sadece sinemalarda vizyona giren, bir Mehmet Ada Öztekin filmi “ATATÜRK II” ekibi, millî bağımsızlığımızın simge şehirlerinden İzmir’deydi. Halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan Aras Bulut İynemli, Esra Bilgiç ve yapım ekibi filmi İzmirlilerle birlikte izledi.

“Atatürk II” filmi oyuncuları İzmir halkıyla buluştu

Lanistar Media yapımı “ATATÜRK II 1881-1919” filminin ekibi, vizyonun ilk gününü halkla geçirdi. İzmir’deki İstinyepark Renk sinemasında izleyicilerle buluşan ekip, filmi de yine İzmirlilerle birlikte izledi. Gösterim öncesi düzenlenen söyleşiye yapımcılar Saner Ayar ve Hakan Karamahmutoğlu, Yönetmen Mehmet Ada Öztekin ile oyuncular Aras Bulut İynemli ve Esra Bilgiç katıldılar. 

Madame Corinne karakterine hayat veren Esra Bilgiç, “Cumhuriyet’in 100. yılında her oyuncu böyle bir filmin içinde olmak ister ve biz bunu yapabildiğimiz için çok şanslıyız” dedi.

Sözlerine “Bağımsızlığımızın simgesi, Kurtuluş Savaşımızın son durağı İzmir’de olmak büyük mutluluk” diyerek başlayan Aras Bulut İynemli şöyle devam etti: “Atatürk rolünün sorumluluğunun çok ağırdı. Ancak Cumhuriyetimizin 100. yılında bu sorumluluğu taşımayı bildik. Atatürk’ü daha iyi anlatabilmeyi amaçlarken bize yol gösteren Atamızın ‘Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır’ sözü oldu. Tüm ekip bunun için çalıştık; umarız layık olmuşuzdur.”

“ATATÜRK filmini hayata geçirmek heyecan verici olduğu kadar zorluydu” diyen Yönetmen Mehmet Ada Öztekin “Herkesin aklındaki, kalbindeki Atatürk’ü anlatmanın sonsuzluğuyla sınandık ama en iyi profesyonellerle buluşarak bu işe soyunma cesaretini gösterdik. Ülkeyi en zorlu şartlardan çıkarabilmiş, bir milleti imkânsızlıklar içinde savaşmaya ikna edebilmiş ve ona zafer kazandırmış bir lider nasıl olmalı diye düşündük. Sonunda Atatürk’ü anlatan, millî mücadelemizi hatırlatan bir sinema filmini dünya standartlarında çektik ve hem onun hem de Türk milletinin yenilmez ruhunu tüm dünyaya gösterdik.” dedi. 

Bu haber SNOB MAGAZİN tarafından hazırlanmış olup Editörler tarafından hazırlanarak servis edilmiştir. Bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekli ile servis edilmektedir. Bu nedenle haberin farklı kanyaklarda değiştirilerek yayınlanması SNOB MAGAZİN sorumluluğunda değildir. Kaynak göstermeden haber ve görsel alınması yasaktır.
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış