Züleyha ile derin sohbetler

Tuzla Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen "Züleyha ile Sınırsız Sohbetler"e Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan konuk oldu.

TRT Ses Sanatçısı Züleyha Ortak'ın moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide "Değişen Dünya ve İnsan" konusu işlendi. Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın uyarısıyla, etik ve hukuka uygun olmayan yollarla başarı elde eden fenomenlerin yaşadığı zorluklar ve içsel mücadeleler, dikkat çekici bir şekilde vurgulandı.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, günümüzde yaygınlaşan haz, şöhret, gösteriş ve eğlence odaklı yaşam tarzının insanları kısır bir döngüye sürüklediğini vurguladı. Helal olmayan kazanç peşinde koşan bireylerin, yaşadıkları ağır travmaların etkisiyle mutsuzluk girdabına sürüklendiklerini belirtti. Ayrıca, bu tür yaşam tarzlarını benimseyenlerin psikolojik açıdan da ciddi sıkıntılar yaşayabileceğini ve uzun vadede bu durumun insanı huzursuzluğa ve içsel boşluğa itebileceğini vurguladı.

Tarhan, konuşmasında ayrıca, helal olmayan yollarla kazanç sağlayan kişilerin yasal soruşturmalara maruz kalabileceğini ve bu durumun da ruhsal sağlık üzerinde olumsuz bir etki bırakabileceğine dikkat çekti. Fenomenlerin, toplumda geniş bir kitleye ulaşmalarına rağmen, eğer etik ve hukuka uygun olmayan yollarla bu başarıyı elde etmişlerse, yaşadıkları soruşturma süreçlerinin de ruhsal olarak olumsuz etkilenebileceğini ifade etti.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın sözleri, günümüzde sıkça karşılaşılan değerlerin sorgulanmasına ve insanların hayat tarzlarını gözden geçirmelerine yönelik önemli bir uyarı niteliği taşıyor.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.