Sahnede 54 yılı geride bırakan Nevra Serezli’ye İsmail Dümbüllü ödülü

Müjdat Gezen Sanat Merkezi (MSM) İsmail Dümbüllü Ödülü'nün bu seneki sahibi usta oyuncu Nevra Serezli oldu.

41'incisi düzenlenen ödül töreni Dünya Tiyatro Günü'nde gerçekleştirildi. MSM öğrencilerinin oylarıyla belirlenen ödül bu yıl Tiyatrokare’nin sahneye koyduğu kapalı gişe oyunları arasında yerini alan ‘Ağaçlar Ayakta Ölür’ ve ‘Veda’ oyunlarıyla seyircilerini büyüleyen sanatçı Nevra Serezli’ye verildi.

“BİR GÜN İKİNCİSİNİ DE BEN ALIRIM DİYE ÜMİTLENİYORDUM”

Nevra Serezli ödülü alırken gözyaşlarını tutamadı ve şöyle söyledi: “Bu ödülü Metin (Serezli) yıllar önce almıştı, salonumuzda duruyordu. Belki bir gün ikincisini de ben alırım diye ümitleniyordum, hatta Metin ile bu konuda bol bol şakalaşıyordum. Şimdi salonda iki adet Dümbüllü büstü var ama ne yazık ki Metin yok. Böyle hasret gidereceğiz.”

BİR SANATÇI İÇİN EN BÜYÜK ÖDÜL SAHNEYE ÇIKMASIDIR

Nevra Serezli ayrıca bir sanatçının en büyük ödülünün sahneye çıkması olduğunu belirterek: “Şimdi ‘Ağaçlar Ayakta Ölür’ oyununa yetişiyorum. Ödül töreninden sonra eve gitseydim, ödül coşkusunu bu kadar çok yaşayamayacaktım. Güzel ödül töreni seyircimin alkışlarıyla katlanacak " dedi.    

İSMAİL DÜMBÜLLÜ SANAT KAMUOYUNUN ÖNEMLİ ÖDÜLLERİNDEN BİRİ

Müjdat Gezen ise yıllardır verilen ödülle ilgili olarak: " Tiyatromuzun en önemli isimlerinden İsmail Amca babamın da tanıdığıydı. Onun adına ödül vermeye karar verdiğimizde, yüzündeki gülüşü ve doğru ifadeyi  yakalayabilmek için Savaş Dinçel'in yardımlarını rica etttim. Bu büst İsmail Dümbüllü fotoğrafı üzerine Savaş Dinçel'in yüz ifadesinin oturtulmasıyla oluştu ve bir komedyene layık hale geldi."    

Töreni izlemeye gelen Tiyatrokare’nin kurucusu ve yönetmeni Nedim Saban ise, daha önce   Tiyatrokare'ye Melek Baykal tarafından getirilen İsmail Dümbüllü Ödülünü çok önemsediğini, ayrıca bu ödülün  tiyatro öğrencilerinin seçimiyle, Türkiye'ye örnek, seçkin  bir tiyatro okulunda Dünya Tiyatro Gününde verilmesinden de gurur duyduğunu ekledi.  

 

Nevra Serezlitiyatroİsmail Dümbüllü ödülü

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.