2022 yılında burçları neler bekliyor?

2021 yılını zorluklarla mücadele ederek ya da sorunsuz, harika şekilde yaşamış olabilirsiniz. Gerek iş hayatınız, gerekse aşk ve aile hayatlarınızda iniş çıkışlar olmuş olabilir. Bu sene astroloji haritası bizlere neler söylüyor, hayatınızda ne gibi değişiklikler olacak merak mı ediyorsunuz? İşte detaylar…

Yaşam - Sağlık 12.01.2022, 12:39 12.01.2022, 19:18
2022 yılında burçları neler bekliyor?

Koç burcu 21 Mart / 20 Nisan

 • Yönetici Gezegeni: Mars
 • Elementi: Ateş
 • Mottosu: Yeter ki hevesim kırılmasın!

Ocak: Geleceğin için yeni zirveleri hedefliyorsun. Ama kendini boşa kürek çekiyormuşsun gibi hissedeceksin. Geçmişte edindiğin tecrübelerinle artık hayatını daha güçlü temeller üzerine inşa edeceksin.

Şubat: Yeteneklerini özgürce ifade edebilecek güce sahip olacaksınız. Hayatında yön değişikliği yapacak planlarınızı hayata geçireceksiniz. Yeni bir başlangıcın eşiğinde olduğun ay içindesin.

Mart: Kolektif olarak karşılıksız hizmet ettiğiniz ruhunuzu olumsuzluklardan arındıracaksınız. Kişisel varlığınızı düzenlemek adına rutinlerinizin dışına çıkıyorsunuz. Yurt dışı çalışmalarınız bu ay gündeminizde olacak.

Nisan: Yeni başlangıçlara imza atacaksınız. Yanlışlık ve hatalarınızı geride bırakarak, kendinizi yeniden keşfedeceğiniz kanunlar yürürlüğe giriyor. Aşkın kanununu yeniden yazıyorsunuz.

Mayıs: Yürüdüğünüz yollara set çekmek isteyenlere karşı zaferler kazanıyorsunuz. Dürüstlük ve ahlaklı yapınız ile ikili ilişkilerinizde söz sahibi olacaksınız. Şöhret veya tanınma bunun adına ne derseniz.

Haziran: Hayatınızda kendinizi köşeye sıkıştığınızı düşündüğünüz konularda çözümü keşfediyorsunuz. Evli olanlar için bir karar aşaması olabilir. Kendi kendinizi iyileştirecek gücü hissedeceksiniz.

Temmuz: Liderlik ve hedef yeteneğinle üretkenliğinin zirvesine ulaşıyorsun. Mücadele gücün seni hayata bağlayan temel mihenk taşını oluşturur. Parasal kalıcı yatırımlar önüne geliyor.

Ağustos: Öfkeni kontrol altında tutmalısın. Yıkıcı gücünü tamamlanma ve yeni başlangıçlara adım atmak için kullandığında ruhunun özgürleştiğini hissedeceksin. İletişim gücünü kaybetme.

Eylül: Mutluluğun kalıcı hale geliyor. Ruhsal yorgunluğun geride kalarak kendini yenilenmiş hissedeceksin. İletişim her şey olacak. Kendini tüketmeden bağlantılarını koru.

Ekim: Hızlı kararlar alabilecek bir dönemdesiniz. Bağımsız olmak isterken, yanlış kararlara imza atabilir, hatalı tamamlanmalar içerisine giriş yapabilirsiniz. Aydınlanan konular sizlerin korkularınızı yenmenizi sağlayacaktır.

Kasım: Kendinizi güvende hissetmek için elinizden geleni yapacaksınız. Duygularınızı yaşamak adına cesur adımlarınız olacaktır. Sabit fikirlerini yıkıyorsun. Para kazandığınızı hissettiğiniz bir süreç başlıyor.

Aralık: Popülerliğiniz artıyor. Sanat, ün, şan ve şöhret yeteneklerinizi sergilediğiniz ana alanları oluşturacaktır. Emin olmadığın hiçbir konu hakkında kesin hükümler içerisine girmemelisin.

Boğa burcu 21 Nisan / 21 Mayıs

 • Yönetici Gezegeni: Venüs
 • Elementi: Toprak
 • Mottosu: İyi bir hayat için huzur gerekir!

Ocak: Kariyerinde neyi değiştireceğini düşündüğün ve buna göre hareket edeceğin bir aydasın. Yeni bir sözleşme, bir sosyal çevre seni yeni bir konfor alanına götürüyor. Adım atmanın güzelliğine odaklan.

Şubat: Bazı planlar yaptın ve artık bu planlarla ilgili ilerleme kat etmeye başlıyorsun. Ailen ve içinde bulunduğun toplum ana gündemini oluşturuyorsun. Kendine ve özgürlüğünden taviz vermemek, senin en önemli kazancın olacaktır.

Mart: Sürprizlere hazır mısın? Beklenmedik olaylar karşısında beklenmedik aksiyonlar alabilirsin. Bir şeylere mecbur olduğunu hissedebilirsin. Öfken değil, umudun devreye girerse süreç içerisinde her şey senin lehine ilerleyecektir.

Nisan: Yaptıklarının ve yapmak istediklerinin hayatına somut bir şekilde dahil olduğunu görebilirsin. İkili ilişkiler ön planda, bu plan sana yeni bir ilişki de getirebilir. Evli bir Boğa burcu isen içinde biriktirdiğin duygularını baskılamak yerine konuşmayı denemelisin. Yıkım birikimden gelir ve sen bunu kendi ellerinle inşa eden olma!

Mayıs: Birlikte iş yaptığın insanlar ve ortaklıkların bu ayın gündemini oluşturuyor. Sosyal ilişkilerin vasıtasıyla kariyerinde önemli ilerlemeler kaydedebilirsin. Aşk hayatında seni hayal kırıklığına uğratan durumlar olabilir ama kendini bırakma, kısa sürede toparlanacaksın.

Haziran: Endişelerinden kurtuluyorsun. Kendine psikolojik olarak yük edindiğin ne varsa güvendiğin kişilerle ve güvendiğin ilişkilerle aşabileceksin. Yakın çevren olan ilişkilerin iyileşebilir, daha samimi paylaşımlar yapabilirsin. Bazı sorumlulukları üstüne alabilirsin, evde senin hakimiyetin kendini belli edebilir.

Temmuz: Hayatınla ilgili radikal kararlara gidebilirsin. Emeklilik planlarını ailenin de desteği ile yürürlüğe koyabilir, artık sakin huzurlu bir sahil kasabasında yaşamın tadını çıkarmak isteyebilirsin.

Ağustos: Çalışma koşulların ve geleceğin zihnini oldukça meşgul ediyor. Bağımsız çalışmak ve sorgulanmamayı beklerken, üzerinde hissettiğin baskı seni ani kararlara itebilir. Yenilikler istiyorsun ama beklentilerin fazla titiz olabilir. Ama önce kendini hazırlamalısın.

Eylül: Sorunlar son buluyor, ödüllerini almaya başlıyorsun. Kaybettiğin herkesin ve her şeyin yerine yenilerini koyuyorsun. İş hayatında bir karar aşamasında olabilirsin. Ama bunu tek başına yaşamak zorunda değilsin, istişarenin önemine sığınmalısın.

Ekim: Bazı sırların açığa çıkması mümkün olabilir. Beklenmedik bir yerden kırılabilir, öfkene yenik düşebilirsin. Kendine bunu yapma, soğukkanlılığın senin kurtarıcın olacaktır. Aradığın güveni buluyorsun, intikamdan uzaklaşırsan mutlu bir hikaye yazmaya başlıyorsun.

Kasım: Duygularını çok yoğun yaşayabilirsin. Kendini ifade etmek bu yüzden zor olabilir. Seni bu stresin içine sokan her şeyden sıyrılmayı seçmelisin. Bitmesi gereken ilişkileri bitir. Bir kapıyı kapatman, başka bir kapıyı açmanın ön koşuludur. Koşulları daha iyi anlıyorsun.

Aralık: Kendini keşfediyorsun, yeteneklerini fark ediyor ve ortaya koyuyorsun. Bunları sözcüklerin ve tavırlarınla birleştirdiğinde önemli ortaklıklar kurabilirsin. Davaların varsa, kazananı sensin. Eğitim hayatın varsa, en iyi öğrenen sensin. 2022’ye en güzel halinde veda edeceksin.

İkizler burcu 22 Mayıs / 22 Haziran

 • Yönetici Gezegeni: Merkür
 • Elementi: Hava
 • Mottosu: Arkadaşlarım benim için her zaman önceliklidir!

Ocak: Sabit kalmayı, karar kılmayı öğreneceksin. Maddi özgürlüğünün kısıtlandığını hissedebilirsin. Düşüncelerini güvenliğin için yeniliyorsun. Önemli gelişmelere açık olacağın bir dönemdesin, bağımsızlığın ve güven duygun birbirini desteklerse kazanan sen olabilirsin.

Şubat: Eğitim hayatında yeni bir sayfa açabilirsin. Beklettiğin, ertelemek zorunda kaldığın her şeyi tamamlamak için hazırsın. Bu sayede hem kendini motive edecek hem de çalışmalarına hız katacaksın. Artık ileriye bakıyorsun.

Mart: Kariyerinde rekorlara imza atabilirsin. Duygusallığı kenara bırakarak mantığınla hareket etmeyi denemelisin. Aile hayatını güçlü kelimelerin ile şekillendiriyorsun.

Nisan: Nisan seni sürprizlerle karşılıyor. Hızlı olmanın ve harekete geçmenin olumlu etkisi ile ön sıralarda yerini alacaksın. Yeteneklerini ortaya çıkarmak için sabırsızlan, böyle hissetmek seni ileriye taşıyacaktır. Yeni projelerle kendinden söz ettireceksin.

Mayıs: Bütün sorunlarından arınıyorsun. İçine attığın, tek başına mücadele ettiğin her şey miadını dolduruyor. Duygularını yenileyerek hayata çok farklı bir pencereden bakmaya başlıyorsun. Kendinin bu yeni hali, verimli ve güzel sonuçlar getirecektir.

Haziran: İkili ilişkilerin ay aya damga vurabilir. Duygularını açıkça ifade edeceksin. Sevgin paylaştıkça büyüyor. Ama gözüne bir perde inmesine izin vermemelisin, yanılgılara karşı dikkatli ol. Geçmişi sadece ders almak için kullan, kendine acı çektirmek için değil! Güzelliklere odaklanmak seni mutlu edecektir.

Temmuz: Liderliğinde günlere, aylara yön veriyorsun. Kıvrak zekan çalışma ortamında söz sahibi olmana yardımcı olacak. Kişisel düzeyde ve yakın çevrenin çağrılarına göre ticari girişimlere açık olabilirsin. Hem kendine hem sevdiklerine tüm yardımseverliğinle koşmak yeniliklerin ve bereketin önünü açıyor.

Ağustos: Huzursuz hissettiren konular bazı öfke patlamalarına neden olabilir. Yeni tanıştığın insanlara, yeni dahil olduğun ortamlara uyum sağlaman ve onlara tahammül etmen zorlaşabilir. Otokontrolünü yitirmediğinde ve özgürlüğünün kısıtlandığını düşünmediğinde, süreci en az hasarla atlatacaksın. Uyumlu olmayı seçmelisin.

Eylül: Kabına sığmayan bir enerjiyle dolup taşabilirsin. Düşünmeden hareket etmek en büyük hobin olacaktır. Ama kırıcı olmadan kendini ifade etmenin bir yolunu da bulmalısın. İkili ilişkilerin ve sosyal çevren hızına yetişemezken, tartışmalar ve sorunlar da kaçınılmaz olabilir.

Ekim: İş hayatınla ilgili önemli gelişmeler yaşayacağın bir aydasın. Bir değişikliğe gidebilir ya da önceki başvurularından olumlu dönüşler alarak iş sahibi olabilirsin. Detaylara takılmadan ihtiyacın olan şartları konuşmak sana artı puan kazandıracaktır.

Kasım: Gizli kalan ne varsa ortaya çıkabilir, duygularını ifade edecek gücü kendinde hissederek yeni bir ilişkiye başlayabilirsin. Bağışıklığa ve soğuk algınlığına dikkat etmelisin. Sadece fiziksel olarak değil, mental olarak da kendini koruman gereken bir zamandasın.

Aralık: Yıl biterken senin içinde de bazı şeylerin bittiğini görebilirsin. Hareket etmeye çalıştıkça köşeye sıkışan ruhun biraz da olsa rahatlamaya başlıyor. Umutların yeni başlangıçlarda en büyük destekçin olacaktır.

,

Yengeç burcu 23 Haziran / 22 Temmuz

 • Yönetici Gezegeni: Ay
 • Elementi: Su
 • Mottosu: Merhametsiz insanları hayatım boyunca anlamayacağım!

Ocak: Aşk seni etkisi altına alıyor ve şans kalbine ödül olarak yansıyor. Yıldız gibi parlayacaksın. Ama senin de kendine destek olman, bazı sabit düşüncelerinden kurtulman gerekiyor. Sezgilerin güçleniyor, kendini ve hedeflerini yansıtmak için bu gücü kullanmalısın. Zor günlerin sonuna geldin artık.

Şubat: Mirasla ilgili konuların varsa buna yoğun tempo harcayabilirsin. Akrabalarınla iletişim kurmak için elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışacaksın. Güvenini maddiyata bağlamamalısın. Endişelerinden ve gereksiz yüklerinden kurtulmayı dene, sana asıl refahı sağlayacak olan budur.

Mart: Bir değişikliği seni bekliyor, taşınabilirsin. Senin için geride bırakmak zor olsa da yeni bir hayata başlamak istiyorsun. Hadi kurtul eskilerden, yürümeye devam et ve hayatın keyfini çıkar.

Nisan: Arayışların son bulabilir ve o çok istediğin değişiklik gerçekleşebilir. Bu süreç sancılı olsa da ailenden alacağın destek seni ayağa kaldıracaktır. Her şey netleşiyor, açığa çıkıyor ve sen de eteğindeki taşları dökmeye başlıyorsun. Ama kırılmanın ne olduğunu bilen biri olarak, senin de kırmaman gerekiyor.

Mayıs: Arınıyor, yüklerinden kurtuluyorsun. Değişim sana beklemediğin bir yerden gelebilir. Geçmişi geride bıraktığını ilk defa bu kadar derinden hissedebilirsin. İlişkiler konusunda fazla hassasiyet gösterebilirsin. Tutkularını kontrol altında tutmanda fayda olacaktır.

Haziran: Sağlığına dikkat etmelisin. Diyet ve beraberinde gelen kilo kaybı sağlığını tehdit etmeyecek şekilde olmalı, susuz kalmamaya dikkat etmelisin. Susuz kalmamaya özen göstermelisin. Bir yeri toplarken başka bir yerden dağılmaman için kendinle, bedeninle, koşullarınla uyum içinde hareket etmen büyük önem taşıyor.

Temmuz: Bazı sorumlulukları üstlenmen ve inisiyatif alman gerekebilir. Günlük yaşantında daha fazla konuyla ilgilenebilirsin. Bu yoğunluk sana ne istediğini, ne yapman gerektiğini gösterecek nitelikte olabilir. Tüm ilişkilerinde önemli değişikliklere gidiyorsun.

Ağustos: Bağımsızlığını ilan etmeye hazır mısın? Yakın çevrenden uzaklaşmak isteyeceksin. İletişim kurduğun herkesle arana bir mesafe getirebilirsin. Ama seni yoran konularda tek başına mücadele etmek için kendini zorlama, gerektiği yerde profesyonel destek almayı dene!

Eylül: Yıkılıp yıkılıp küllerinden yeniden doğduğun bir aydasın. Yaşadıklarından anlam çıkarmayı bırakıyorsun, çünkü olacak olan olduğuna ikna oluyorsun. Kendini bir karar verme mecburiyetinde hissetme. Doğru kişi ve doğru hissin ne olduğunu anlaman biraz zaman alabilir.

Ekim: Öfkeni geleceğini şekillendireceğin bir enerji olarak kullanmayı tercih etmelisin. Sıkışıklığın seni duygusallığa itebilir ama varış noktanın ne olduğunu unutmamalısın. Kendinden, hedeflerinden vazgeçme. Evren sana isteklerini vermek için hazır, sen evinde bir bebek sesi duymaya ne kadar hazırsın?

Kasım: Maddi problemlerle uğraşmak zorunda kalabilirsin. Beklenmedik aksiliklerin yaşanması planları alt üst ediyor. Eğer bir b planın varsa, bu süreç seni o kadar da çok yormayacaktır. Kontrollü olman, krizleri kolay yönetmeni sağlayabilir.

Aralık: Bazı gerçekler gün yüzüne çıkabilir. Ama sen dedikodulara mahal ve fırsat vermeden sadece kendinle ilgilenmelisin. İkili ilişkilerinde bir düzen arayışına girebilir, bazı defterleri kapatabilirsin. Yılı büyük finallerle kapatıyorsun.

Aslan burcu 23 Temmuz / 22 Ağustos

 • Yönetici Gezegeni: Güneş
 • Elementi: Ateş
 • Mottosu: Benim dediklerim sonunda her zaman doğru çıkar!

Ocak: Çalışma hayatındaki yer değişikliği ile yeni maratona başlıyorsun. Gururun okşanacak ve terfi alacaksın. Duygularını ifade edemiyorsun, fakat son noktaya geldin. Yeni bir döngü için kurallarından ödün vermen gerekiyor.

Şubat: Aşk kapını çalıyor ve belki de bu yıla damganı vuracak hamleyi yapıyorsun. Yalnızlığın son buluyor. Tanışacağın kişi her şeyin yerli yerine oturmasını sağlayacak. Hızlı adımlar atabilir, kim bilir belki bir yıldırım nikahı bile söz konusu olabilir.

Mart: Kendini fazla duygusal ve yorgun hissedebilirsin. Özellikle ekonomik konular gündeminde fazlasıyla yer tutabilir. Korktuğunu belli etmemeye çalışmak yerine kendini zamanın akışına bırakırsan içsel sıkışman azalacaktır.

Nisan: Bedenini ve ruhunu aynı yerlere götürebilir, kendine güzel bir ziyaret planı hazırlayabilirsin. Sadece kişisel ihtiyaçlarını karşılamak ve ruhsal doygunluğa ulaşmanın düşüncesi içerisindesin. İzin ver, bahar sana destek olacak.

Mayıs: Direndiğin değişim son noktaya gelerek seni büyük bir galibiyet noktasına taşıyor. Kariyerinde önemli bir ivme yakalayabilirsin. Karşılaştığın her zorluğa gerdiğin göğsünde şimdi haklı gururunu ve zaferini taşıyabilirsin. Kazanan sen oluyorsun.

Haziran: Yuva kurmak ve küçük bir çekirdek ailen olmasını istiyorsun. Kendini beğendirmek, kabullendirmek için çalışacaksın. Aşk hayatında artık uslandığını ve eski “sen” olmadığını kanıtlamalısın. Şimdiden kolaylıklar ve mutluluklar…

Temmuz: Vaktini çalışma hayatını düzenlemekle geçirebilirsin. İyi bir zaman yönetimi yapman, sağlığını ihmal etmene neden olmayacaktır. Eklem ve diş problemlerin için gerekli kontrolleri yaptırmanda var. Kendin geri plana atma.

Ağustos: Öfkeyle kalkıp en çok zarara uğrayan olmamak için kontrolü kaybetmemelisin. Yakıp yıkmanın değil, nedenleri bulmanın zamanındasın. Çözümü bu sayede bulacaksın, güvenini kaybetme.

Eylül: Finansal darlıklar yaşayabilirsin. Duygularını kontrol etmeye çalışırken harcama sınırını aşabilirsin. Geçici durumların sende kalıcı hasarlar oluşturmasına müsaade etme.

Ekim: Senin için yenilik ve yenilenme ayındasın. Sakladığın neyin varsa ortaya çıkarıyorsun. Ailene ve çevrene karşı her şeyi açığa çıkarmak isteyebilirsin. Günün, ayın sonunda üzülen olmamak için enerjini doğru yerde ve doğru şekilde kullanmaya çalışmalısın.

Kasım: Kendini üzgün ve yetersiz hissedebilirsin. Bazı işler senin kontrolünün dışında gelişebilir. Ama bu durum kendine yüklenmene sebep olmamalı. Özeleştirinin dozunu kaçırmazsan, müdahale edemediğin durumların olumsuz getirilerini daha kolay aşacaksın.

Aralık: Gönüllüsü olduğun kuruluşlardan resmi görev teklifleri gelebilir. Dürüst ve samimi davranışların ödüllendiriliyor. Yeni bir çalışma alanı sana yeni fırsatlar ve yeni insanlar getiriyor. 2022’yi maddi ve manevi tatminle kapatıyorsun.

Başak burcu 23 Ağustos / 22 Eylül

 • Yönetici Gezegeni: Merkür
 • Elementi: Toprak
 • Mottosu: Planları uyguladığımda başarılıyımdır.

Ocak: Müjdeli haberlerle yeni serüvenine başlıyorsun. Bebek özlemin varsa, ilk müjdelerden biri bu olabilir. Sosyal çevrene yardımcı olmak için herkesi seferber edeceksin. Bir akımın öncüsü olabilirsin.

Şubat: Bazı sırların ortaya çıktığı, çalışma koşullarının değişime uğradığı bir aydasın. Stresten kaynaklanan sağlık sorunlarına karşı dikkatli olmanda fayda var. Takıntılarının seni kontrol etmesine izin vermemelisin.

Mart: Tazeleniyor ve arınıyorsun. İkili ilişkilerinde duygusal yönün ağır basabilir. Bunları içinde tutmak da seni yorabilir. Buna izin verme, her şeyi tüm açıklığıyla görmenin iyi taraflarına odaklan. Hayatın sana yaktığı ışığı takip et.

Nisan: Başına gelenlere iyi yanından bakmak zor olabilir. Ama değişiyor, değiştikçe de ilerliyorsun. Bunu bir kere fark etmek, tüm korkularını atmanı sağlayacaktır. Bildiğin ve mutlu olduğun alandan çıkmak istemediğinde, bilmediğin yerlerin sana katacaklarını düşünmeyi denemelisin.

Mayıs: İyi niyetinin ve doğru duruşunun ödülünü bu ay alıyorsun. Suçlandığın her konuda gerçeklerin ortaya çıkacak. İşte o zaman sende gerçekten yanında olan ve olmayanların farkına vararak gereken elemeyi yapacaksın.

Haziran: Çözülsün, tamamlansın dediğin ne varsa hepsinin birer birer gerçekleştiğini görebilirsin. Ailenin desteğini hissetmek, bu şekilde ilerlemek seni güçlü kılıyor. Neye sahip olduğunu anlamak, seni daha iyilerine kavuşturacaktır.

Temmuz: Hobilerin, hobi olmaktan çıkabilir ve bundan bir kazanç elde edebilirsin. Tüm çalışmalarını buna göre yapabilirsin. Ticari girişimler yaz aylarına renk katabilir. Becerilerini ve kendini sakladığın yerden çıkarıyorsun.

Ağustos: Sağlığınla ilgilenmen gerekebilir. Eklem ve dolaşım problemlerine odaklanmalısın. Çalışma koşullarının ağırlığı seni zorluyor olacaktır. Biraz dinlenmeyi, yeni başlangıçlar için güç toplamayı denemelisin. Korkma, senin isteyip de başaramadığın bir şey yoktur.

Eylül: Aşka kollarını açmaya hazır ol, bu sefer boşluklar dolabilir. Güven ve inanmak senin iki önemli parametren ve şimdi onlarla birlikte hareket edecek olmanın zamanındasın. Biri var ki, “işte” diyeceksin “işte el ele yürüyebileceğim, mutlu olacağım kişi”...

Ekim: Hareketli bir aya hazır mısın? Ekonomik koşulların için oldukça yüksek efor sarf etmen gerekecek. Bunun için yeni bir eğitim alman bile söz konusu olabilir. Farklı ve sana uymadığını düşündüğün bir yerden, hayatında yeni bir başlangıç yapabilirsin.

Kasım: Uzakları yakın edeceğin bir aydasın. Bu yakınlık kendine doğru bir yakınlık olacaktır. Bulunduğun çevreyi hatta ülkeyi bile değiştirebilirsin. Hayat seni hızlandırıyor. Kendine senin bile inanmayacağın şeyleri başarıyorsun. Ailen ve yeni kazandığın dostlukların manevi gücünü oluşturuyor.

Aralık: Şanslı zamanlardasın. Kariyerinde bir son yaşayabilir, bu sayede önemli bir başlangıç yapabilirsin. Planlarının ve beklentilerinin dışında bir iş tekliği sana farklı bir umut getirebilir. 2023 öncesinde, her şeyi ve herkesi en çok da kendini yeniliyorsun.

Terazi burcu 23 Eylül / 22 Ekim

 • Yönetici Gezegeni: Venüs
 • Elementi: Hava
 • Mottosu: Lütfen benim dengemi bozmayınız!

Ocak: aile ve kariyer konularındaki seçimler damga vuruyor. Aileniz ve dostlarınız harekete geçmeniz konusunda sizleri desteklerken, endişeleriniz adım atmanızdaki en büyük engel olacaktır. Köklerinizden aldığınız güç ile somut olarak hareket enerjisine sahip olacaksınız.

Şubat: Görünürlüğünüz artıyor. Toplum önünde yeni görevler, yeni sorumluluklar alarak söz sahibi olacaksınız. Sadece kandırılmalara, dolandırılmalara ekstra dikkat etmeniz gereken bir ay içindesiniz. Daha uyanık olun.

Mart: Duygusal yoğunluk ile başlıyorsunuz. Hassasiyetiniz yüksek olarak kırılgan yapınızı dengelemekte zorlanacaksınız. Günlük aktivitelerinizi mümkün olduğunca ertelemek ilk tercihiniz olacaktır. Gizlilik içeren konularınızda dikkatinizden kaçan küçük detaylar olabilir. Sırlarınızı emin ellere teslim etmek isteyeceksiniz.

Nisan: Aşk hayatınız damgasını vuruyor. Özlem ve aşk dolu bu ay da hızlı hareket etmek isteyerek geçmiş sevgisizliğin tadını çıkaracaksınız. Yeni başlangıçlar hayatınızda sizleri yol ayrımına taşıyor olacaktır.

Mayıs: Sizler için dönüşüm ayı oluyor. Korkularınızı geride bırakacak içsel uyanışa şahitlik edeceksiniz. Sabit düşüncelerinizin aslında sizlere nasıl etki ettiğinin yansıması ile karşılaşınca gerçekleri daha iyi fark ediyorsunuz. Finansal konularınızda elde ettiğiniz başarılar ile kendinize olan güveniniz artıyor. Riskli yatırım kaynaklarından uzak durmalısınız.

Haziran: iletişiminiz güçleniyor. Yeni bir eğitim hayatına adım atabilirsiniz. Yakın çevre diyaloglarınız ile ticari faaliyetleriniz de kazanç sağlayacaksınız. Sahiplenme duygunuz çalışma alanınızda samimi dostluklar kazanmanıza olanak
Sağlayacaktır.

Temmuz: hayatınızda kararsızlık yaşadığınız konularda tamamlanma yaşayacaksınız. Sonuca vardığınız ölçüde ilerleme kat ediyorsunuz. Beklenmedik olaylar karşısında sosyal çevrenizin görüşlerine başvurarak doğru bir yol izlemelisiniz.

Ağustos: özgür olmak istiyorsunuz. Çevrenizin baskısından kurtularak kişisel isteklerinize göre hareket edeceksiniz. Bağımsızlığınızı herkes hissedecek. Yalnızlık duygunuz la baş etmekte zorlanabilir, bilinçaltınız geçmiş kırgınlıklarınızı yeniden canlandırmak isteyebilir.

Eylül: Ruhsal olarak dağıldığınızı fark ediyorsunuz. Fiziksel ve ruhsal olarak disipline edilmeniz gerektiğini düşünerek sınırlarınızı keskinleştiriyorsunuz. Kimliğinizi doğru yansıtmanın yollarını arayacaksınız.
Ekim: hızlı giriş yapıyorsunuz. Ortaklı işlerinizde gelişmelere uyum sağlamakta zorlanabilirsiniz. Duygularınızla hareket etmemeye özen gösterin. Ekim ayı ikinci haftası maddi değerlerinize dikkat etmeniz gerekiyor.

Kasım: miras, vergi, alacak verecek konularınız ana gündeminizi oluşturuyor. Duygularınız sizleri kararsızlığa iterken değişime olan karşı tepkiniz sizleri bazı ihtimallerden vazgeçmeye sürükleyebilir. Kardeşleriniz ile kısa mesafeli seyahatler yapabilir, içsel yorgunluğunuzu sakinleştirmek isteyeceksiniz.

Aralık: yılın tamamlanması olduğu gibi sizler için de bir alanda tamamlanma diğer bir alanda yeniden başlangıç enerjisine sahiptir. Taşınma ve yer değişikliğine karşı olsanız da sistem sizin iyiliğinize çalışarak olması gerekeni gerçekleştirecektir.

Akrep burcu 23 Ekim / 21 Kasım

 • Yönetici Gezegeni: Mars, Pluton
 • Elementi: Su
 • Mottosu: Herkes bu dünyaya yalnız gelir, yalnız gider!

Ocak: ticari faaliyetleriniz nedeniyle sık sık seyahate çıkacaksınız. Hukuksal konularınızda hataları affederek son bir şans verebilir, verilen sözlere itimat ederek güven tazeleyeceksiniz.

Şubat: aileniz tarafından baskı altında tutulmak isteniyorsunuz. Hayatınıza müdahale edilmesi ve bireysel hareket etmenize engel olunması sizleri asiliğe sürükleyebilir. Kitle önünde gerçekleri konuşmaktan kaçınmayarak herkesi şaşkına uğratabilirsiniz.

Mart: ilişkinizin hassasiyet içeren konularını çözüme kavuşturmak için harekete geçiyorsunuz. Duygusallığınızı yansıtırken eksik kalan yönleri ifade edeceksiniz. Sosyal çevrenize karşı sınır koyabilir, bazı rahatsız olduğunuz kişilerle görüşmeme kararı alabilirsiniz.

Nisan: günlük işlerinizin yoğunluğu artacaktır. Yenilenen konular nedeniyle yüksek efor harcayacaksınız. İkili ilişkilerinizdeki bilinmeyenler ortaya çıkabilir. Gerçekleri öğrenmek sizlerde şok etkisi yaratacaktır.

Mayıs: güçlü duygularla giriş yapıyorsunuz. Tutkularınız hayatınıza renk katarken sıkı sıkıya bağ kurduğunuz ortaklı yapılarınızda değişime gitmek zorunda kalıyorsunuz. İkinci haftadan itibaren fiziksel enerjinizi yönetmekte zorlanabilirsiniz. Ruhsal olarak kendinizi baskı altında hissederken kabullenmeniz gereken gerçeklerle yeni başlangıçlara yürüyeceksiniz.
Haziran: Sosyal ilişkilerinizden yardım alıyorsunuz. Zorluk yaşadığınız konularda destek alıyorsunuz. Maddi kaynaklarınızı değerlendirirken hızlı hareket edebileceğiniz olaylar yaşayacaksınız.

Temmuz: uzak mesafeleri yakın hale getirerek başlıyorsunuz. Sevdiklerinizin sorunlarına uzaktan müdahale edecek güce sahipsiniz. İletişim halinde olduğunuz kişilerden gizemli haberler alabilirsiniz. Sırların karşısında doğru hamleyi seçmelisiniz.

Ağustos: derin düşünceler içerisinde olacaksınız. Kopmak istemediklerinizin elinizden alınıyormuş gibi his yaratması duygusal dünyanızı sarsacaktır. Ağustos ayının ikinci haftası titizliğiniz sınanacaktır. Arkadaş çevreniz, sosyal çevreniz ve gönüllü olarak hizmet ettiğiniz hayır kurumlarında sorunlu konularla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Eylül: sizler için manipülasyon içeriyor. İletişim halinde olduğunuz kişiler, olaylar da gerçeklerin saklanabileceği izlenimini oluşturuyorlar. Bu ay sezgilerinize oldukça fazla ihtiyacınız olacaktır.

Ekim: ertelediğiniz sağlık rutinlerinize yeniden önem veriyorsunuz. Harekete geçmekte zorlandığınız her konuda ekim ayında kazandığınız yüksek enerji ile harekete geçeceksiniz. Kişisel problemlerinizi kenara bırakarak sorun ve çözüm odaklı olacaksınız.

Kasım: sizleri mental olarak zorlayabilir. İnatla kabul etmediğiniz kişisel değerlerinizde yeniliğe boyun eğiyorsunuz. Modernize olmanızın gerekliliğini kabulleniyorsunuz.

Aralık: finansal borçların kapanmasını karşınıza getirecektir. Korkularınıza kapılmadan disiplinli bir plan hazırlamalısınız. İletişiminizin sertleşmemesi için özen göstermelisiniz.

Yay burcu 22 Kasım / 21 Aralık

 • Yönetici Gezegeni: Jüpiter
 • Elementi: Ateş
 • Mottosu: İyi bakarsan iyi görürsün.

Ocak: finansal dengede kalmakta zorlanacaksınız. Yatırım yaparken korkularınızla baş edemiyorsunuz. Hayata dair maddi güven arıyorsunuz. Aşk hayatınızda beklenilmeyen sürprizler ya da evlilik hayatınızda bazı baskıcı yönler sizi yorabilir.

Şubat: seyahat programı hazırlıyorsunuz. Yalnız kalmak ve özgürlüğün tadını çıkarmak isteyeceksiniz. Şubat ayı ikinci yarısı duygusal yoğunluğa sahip olacaksınız. Aşk hayatınızda büyük sürprizlere hazır olun.

Mart: Bu ay yenileniyorsunuz. Yorgun olduğunuz konularda duygusal destek alarak harekete geçecek güce sahip olacaksınız. Tamamlanma ve yenilenme sizleri derinden etkileyerek hayata bakışınızı sil baştan değiştiriyor.

Nisan: Görünürlüğünüz artıyor. Fiziksel enerjiniz yükseliyor. Aktifliğiniz ve yüksek performansınız herkesi şaşırtacaktır. Bağışıklığınızı ve hormonal dengenizi kontrol ettirmek için rutin kontrollerinizi aksatmayacaksınız.

Mayıs: Ruhsal olarak sizi yoracaktır. Değişmeyen davranışlarınız yüzünüze çarpılacaktır. Artık kabulleniş aşamasına doğru geçiş yapıyorsunuz. Sınırlarınızı ortadan kaldırıyorsunuz.

Haziran: Kişisel farkındalıkla başlıyorsunuz. Sorumluluklarınızın gerektirdiklerini kabullenerek hayata artık olgunlukla bakacaksınız.

Temmuz: Kimliğinize baskı alacaksınız. Sosyal çevreniz ve akrabalarınız maddi olarak sizlerden faydalanmak isteyebilir, iyi niyetinizi kullanmak isteyebilirler. Güven konusunda yeniden değerlendirme yapmalısınız.

Ağustos: Eğitim hayatınızı tamamlıyorsunuz. Yoğun ve yorucu geçen eğitim hayatınızdan sonra iş başvurularınızda kısa sürede cevaplar alarak çalışma hayatına hızlı bir giriş yapacaksınız.

Eylül: Ailenizle ilgilenmeniz gerekebilir. Sağlık kontrolleri ve manevi ihtiyaçları için sizlerden destek arayacaklar.

Ekim: Döngüsel tamamlanma ayıdır. Ruhsal ve fiziksel bilinçaltını sorunlarınızı yenerek yeni bir hayata merhaba diyeceksiniz.

Kasım: Verimli olmanın gerçekte ne anlama geldiğinin anlamına sahip olacaksınız. Karşınıza çıkan hayat sınavları ile baş etmek zor olacaktır. Düzenli olacaksınız.

Aralık: yeni bir ilişki ile başlıyorsunuz. İletişiminiz ile duygularınızı ifade edeceksiniz. Kendinize olan güveninizi kaybetmemek için hislerinizi paylaşmalısınız.

Oğlak burcu 22 Aralık / 21 Ocak

 • Yönetici Gezegeni: Satürn
 • Elementi: Toprak
 • Mottosu: Emek olmadan yemek olmaz!

Ocak: Sizler için yeni başlangıçlar ayı olacaktır. Hayatınızda zorluk yaşadığınız bütün alanlar da özgürleşiyorsunuz. Çok kolay bir ay olmayacak ama zor olması demek sizlere daha güzel şeylerin geldiğini gösterecek. Yeni bir dönüşüm zamanınızdasınız. Parasal sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Endişe etmeyin.

Şubat: Finansal kazançlarınız damgasını vuruyor. Yeni girişimleriniz ile ticari faaliyet alanlarınızdaki yeteneklerinizi ispatlayacaksınız.

Mart: Yakın veya uzak fark etmeksizin çevrenizden uzaklaşmak isteyebileceğiniz bir ay olacaktır. Yalnız kalmak sizleri cezbediyor. Yeni bir aşk sizi içsel olarak ona doğru çekebilir. İlk kez çok cesur hissedeceksiniz.

Nisan: Yer ya da mekan olarak taşınıyorsunuz. Kariyer alanınızda yaşadığınız değişim ile belirlediğiniz hedefinize ulaşacaksınız. Belki yeni bir iş alanı açıyorsunuz.

Mayıs: Sizlerin bile şaşıracağı duygusal etkilerle giriş yapıyorsunuz. Büyük bir aşk kapınızı çalıyor. Buz dağı oluşan duygularınızın yeniden alevlendiğini hissedeceksiniz.

Haziran: Sırlar ortaya çıkıyor. Güvendiğiniz ve samimiyetine inandığınız kişilerden beklenmedik gerçekleri öğreniyorsunuz. Haklılığınızın anlaşıldığı bir ay içindesiniz.

Temmuz: Kişisel hayatınızda bazı konularda sonuca gitmek isteyeceksiniz. İlerisi gelmeyen ve sürekliliği olmayan somut varlıklarınızı elden çıkaracaksınız. İkili ilişkileriniz ile yeni ortaklı girişimlere imza atabilirsiniz.

Ağustos: Maddi finansal yapınızı düzenleme ihtiyacınız oluyor. Yeni bir sistem ve yeni bir kaynak haricinde çok fazla ayrıntılara takılacaksınız.
Eylül: Duygusal hassasiyetiniz artıyor. İletişiminizde alınganlık seviyeniz oldukça düşecektir. Ticari faaliyetlerinizde kararlarınızı duygusal olarak almaya çalışabilir, mantığınızı devre dışı bırakmak için yoğun çaba sarf edebilirsiniz.

Ekim: Sizler için hareketli geçiyor. Aile yaşantınız, kariyeriniz sorumluluklarınız hepsi köşeye sıkıştırıyor. Ekim ikinci haftasından itibaren toplum önünde yer değişimi yaşayacaksınız. Beklenmedik olaylara hazırlıklı olun.

Kasım: Duygusal itiraflara sahne oluyor. Soğukluğu ve yalnızlığı kenara bırakarak sevgiyi yaşamak için adım atacaksınız. Çocuk sahibi olabilirsiniz. Ya da yeni bir işinize bir çocuk gibi davranıp büyütmek için bir plan içine girebilirsiniz.

Aralık: Çalışma alanınızda kişisel özelliklerinizi ortaya çıkarıyorsunuz. Göz önünde daha fazla olarak sorun çözme yeteneğinizi kullanacaksınız.

Kova burcu 22 Ocak / 19 Şubat

 • Yönetici Gezegeni: Uranüs
 • Elementi: Hava
 • Mottosu: Özgür olmayı biliyorum.

Ocak: İş koşullarınız nedeniyle taşınıyorsunuz. Geçmiş ve modası geçmiş ne varsa geride bırakarak yeni bir hayata başlıyorsunuz.

Şubat: Sizin ayınız olmaya aday. İkili ilişkileriniz canlanıyor. Aşk hayatınız renklenirken yüksek motivasyon ile hareket edeceksiniz.

Mart: Finansal yoğunluğunuz olacaktır. Maddi yatırımlarınızı değerlendirmek için yeni kaynak araştırmasına başlıyorsunuz.

Nisan: İletişiminiz hız kazanıyor. İkili ilişkilerinizde yakın çevre desteğini alacaksınız. Eğitim hayatınıza yeni bir dal ekleniyor.

Mayıs: Aile kuruyorsunuz. İlişkinizi ileriye taşıyarak geleceğinizi ortak paydada birleştireceksiniz. Hayatınızı yeniden şekillendirecek ve bazı nedenler bulacaksınız. Bu ay sizlerin bir dönüm noktası olacaktır.

Haziran: Yeni bir sosyal çevre ile tanışıyorsunuz. Kariyerinizdeki başarılarınız ile adınızdan söz ettireceksiniz. Günlük rutinlerinizi toplamak için kişisel verimliliği esas alacaksınız.

Temmuz: Bazı gizlilik içeren olayları yürütmek zorunda kalabilirsiniz. Gizli konular, sizleri yalnızlığa iten davranışlar, hayatınız hakkında arka planda dönen konuların öğrenildiği bir zaman dilimi olacaktır.

Ağustos: Kişisel farkındalığınız damga vuracak. İkili ilişkileriniz, çevreye yansıttığınız karakteriniz, her konuda harekete geçerek yeni bir ben oluşturmak için çaba harcayacaksınız.

Eylül: Maddi kazançlarınız artıyor. Güven sorunu yaşamamanız için sistemli ilerlemeyi seçmelisiniz. Uzak mesafeli dostluklar kurabilir, yüz yüze görüşmediğiniz ilişkilerinizden destek alabilirsiniz.

Ekim: Yakın çevre iletişiminizde hareketli diyaloglarınız olacaktır. Düşünmeden harekete geçmeyin. Kariyer hayatınızda yeni bir standart kazanacaksınız. Hedeflerinizdeki değişiklik sizleri yeni bir kulvara hazırlıyor.

Kasım: Aile yakınlarınızın gerçek yüzlerini göreceksiniz. Aile bağı kurduğunuz kişiler hayal kırıklıkları oluşturabilir. Lütfen burada doğru ve açık davranın.

Aralık: Aşk hayatınızda yaşanan gerginlikler son buluyor. Umut ve mutluluk sizinle olacak. Sakin bir iletişim diline özen göstererek diyaloglara girmelisiniz. Ekran önünde görünürlüğünüz artıyor.

Balık burcu 20 Şubat / 20 Mart

 • Yönetici Gezegeni: Neptün
 • Elementi: Su
 • Mottosu: İnanmak yaşamın en anlamlı noktasıdır.

Ocak: sosyal ilişkileriniz ana gündeminizi oluşturuyor. Arkadaş ilişkileriniz, birlikte çalıştığınız ekip üyeleriniz ile beklenmedik konular nedeniyle gergin zamanlar yaşayabilirsiniz. Başarının mimarı olarak kıskançlık olabilir. Hedef olmayın.

Şubat: Bağımsız hareket etmek isteyeceksiniz. Sizlerin sosyal çevrenizden uzak kalması birçok konuda bilgisiz kalmanıza yol açıyor.

Mart: İkili ilişkileriniz ile titizliğiniz konuşuluyor. Hassas olurken saplantılı duygusal bağlardan uzak kalmalısınız.

Nisan: Alacak davalarınız yeniden açılıyor. Ödenmesi gereken miktarlar gününde ödenmediğinden sizlere başka çare kalmıyor. Maddi güven oluşturmak ana hedef noktanız haline gelebilir. Kardeşleriniz ile yeni bir ticari faaliyetleriniz olacaktır.

Mayıs: Eğitim hayatınız için önemli olacak. Para kazanacağınız bir ay içindesiniz. Tamamlamak ve ertelemek arasında duygusal karışıklık yaşayabilirsiniz. Mayıs ayı ikinci haftası taşınma ihtimaliniz yükseliyor. Yeniden başlamak için büyük bir değişime ihtiyaç duyuyorsunuz.

Haziran: Gelecek hedeflerinizi yeniden değerlendirdiğini bir dönem. Sizlerin etik kuralların ne kadar önemli olduğunu çevrenizinde anlaması için girişimleriniz olacaktır. Partneriniz ile kurduğunu ruhsal bağ da güven aramak yerine anı yaşamanın keyfine varacaksınız.

Temmuz: Gruplar içerisinde statünüzü belirliyor. Başarılarınız ve saygınlığınız sizleri ileri taşıyacaktır. Ürettiğiniz her üründe mükemmel çalışmalarınızın izi olacaktır. Fedakarlıkların karşılığını alabilirsiniz.

Ağustos: Bu ay sıkışık aylardan biri olabilir. Mümkün oldukça kendinizi gerçekler üzerinde ilerletin. Yalnız kalmak en büyük tercihiniz olacak. Aile baskısı, ruhsal yorgunluk hepsi üst üste gelmesi fiziki enerjinizi de etkileyecektir.

Eylül: Yeni bir ilişki ile başlıyor olabilirsiniz. Sizleri anlayan ve sevgi dolu bir beraberlik ile yeniden hayata sıkı sıkıya bağlanıyorsunuz. Eski bir ilişkiniz bu ay gündeme gelebilir.

Ekim: Maddi anlamda bazı riskler içeren bir ay olabilir. Hızlı hareket etmek isterken ayrıntıları fark edemeyebilirsiniz. Ekim ayı ikinci haftası tutkularınızı yönetemiyorsunuz. Duygusal boşluğunuz hata yapmaya itebilir. Sabırlı olun.

Kasım: Sizler için iletişim ayı oluyor. İletişim yönteminizi tamamen değiştiriyorsunuz. Bilgi ağınızı yeniden yapılandırmak için adım atacaksınız.

Aralık: Aile sorumluluklarınız ön planda. Kendinizi arka plana atmanız gerekebilir. Dost ve arkadaşlarınız sizlerin yanında yer almak için sıraya giriyorlar. Yılı ilişkilerinizin olumlu yöne gitmeyi ile kapatacaksınız.

Yorumlar (2)
Nejla 2 ay önce
Merhaba , ben 2023 yili aylik burc yorumlarini rica ediyorum yengec burcu icin .Teşekkür ederim
Neje 2 ay önce
Yengec burcu 2023 yili aylik burc yorumlarini rica ediyorum. Teşekkürler
Günün Anketi Tümü
Cumhuriyet'in 100. Yıl Marşı'nı kim seslendirmeli?
Cumhuriyet'in 100. Yıl Marşı'nı kim seslendirmeli?
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 21 51
2. Fenerbahçe 21 45
3. Başakşehir 21 40
4. Beşiktaş 20 39
5. Adana Demirspor 21 38
6. Trabzonspor 21 38
7. Kayserispor 21 32
8. Konyaspor 21 27
9. Gaziantep FK 21 25
10. Alanyaspor 21 25
11. Karagümrük 20 23
12. Ankaragücü 20 22
13. Kasımpaşa 21 22
14. Sivasspor 21 21
15. Antalyaspor 20 21
16. Giresunspor 21 21
17. Hatayspor 20 20
18. İstanbulspor 21 18
19. Ümraniye 21 14
Takımlar O P
1. Samsunspor 21 41
2. Eyüpspor 21 41
3. Bodrumspor 21 38
4. Keçiörengücü 21 37
5. Pendikspor 21 34
6. Rizespor 20 34
7. Bandırmaspor 20 34
8. Sakaryaspor 21 34
9. Boluspor 21 34
10. Göztepe 21 30
11. Manisa FK 20 29
12. Adanaspor 21 22
13. Altay 21 19
14. Tuzlaspor 21 19
15. Erzurumspor 21 18
16. Altınordu 21 17
17. Ö.K Yeni Malatya 21 16
18. Gençlerbirliği 21 13
19. Denizlispor 21 13
Takımlar O P
1. Arsenal 19 50
2. M.City 20 45
3. Newcastle 20 39
4. M. United 20 39
5. Tottenham 21 36
6. Brighton 19 31
7. Fulham 21 31
8. Brentford 20 30
9. Liverpool 19 29
10. Chelsea 20 29
11. Aston Villa 20 28
12. Crystal Palace 20 24
13. Nottingham Forest 20 21
14. Leicester City 20 18
15. Leeds United 19 18
16. West Ham United 20 18
17. Wolves 20 17
18. Bournemouth 20 17
19. Everton 20 15
20. Southampton 20 15
Takımlar O P
1. Barcelona 19 50
2. Real Madrid 19 45
3. Real Sociedad 19 39
4. Atletico Madrid 19 34
5. Villarreal 19 31
6. Real Betis 19 31
7. Rayo Vallecano 19 29
8. Osasuna 19 28
9. Athletic Bilbao 19 26
10. Mallorca 19 25
11. Almeria 19 22
12. Girona 19 21
13. Sevilla 19 21
14. Valencia 19 20
15. Espanyol 19 20
16. Celta Vigo 19 20
17. Real Valladolid 19 20
18. Cadiz 19 19
19. Getafe 19 17
20. Elche 19 6