İBB semt festivalleri halkla buluşuyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Dairesi Başkanlığı, şehrin etkinlik merkezlerine uzak semtlerindeki yetişkin ve çocukları konserler, söyleşiler, tiyatro oyunları ve atölyelerle buluşturmaya devam ediyor. Ağustos ayında Kartal, Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece, Sarıyer ve Sancaktepe’de gerçekleşecek festivallerde; Ahmet Aslan, Selçuk Balcı, Ogün Sanlısoy, Flört, Kolpa, Oğuz Aksaç ve Ender Balkır gibi isimlerin sahne alacağı konserlerle yaz ritmi meydanlara taşınacak. İşte detaylar...

Kültür - Sanat 03.08.2022, 12:34 05.08.2022, 10:07 arif hür
İBB semt festivalleri halkla buluşuyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Dairesi Başkanlığı, şehrin etkinlik merkezlerine uzak semtlerindeki yetişkin ve çocukları konserler, söyleşiler, tiyatro oyunları ve atölyelerle buluşturmaya devam ediyor. İBB Semt Festivalleri, yaz tatilini İstanbul’da geçirmek zorunda kalan ve kültür sanat etkinliklerine erişimi kısıtlı halkın semtlerine Haziran ayından beri konuk olarak yaz coşkusunu yaşatıyor.

YAZ RİTMİ MEYDANLARA TAŞINACAK

Ağustos ayında Kartal, Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece, Sarıyer ve Sancaktepe’de gerçekleşecek festivallerde; Ahmet Aslan, Selçuk Balcı, Ogün Sanlısoy, Flört, Kolpa, Oğuz Aksaç ve Ender Balkır gibi isimlerin sahne alacağı konserlerle yaz ritmi meydanlara taşınacak.

SANATI HERKES İÇİN ERİŞİLEBİLİR KILIYOR

Yaz aylarında İBB Semt Festivalleri olarak açık havada gerçekleşen etkinlikler, kış aylarında ise 11 kültür merkezindeki geniş programıyla sanatı herkes için erişilebilir kılıyor. Programlar, çocuklara tiyatro oyunları, atölyeler, konserler, kukla ve illüzyon gösterileri gibi eğlenceli zaman geçireceği, sanatla buluşacağı etkinlikler sunarken, yetişkinleri tiyatro oyunları, atölyeler, söyleşiler, film gösterimleri ve ünlü sanatçıların konserleriyle buluşturuyor.

Ücretsiz olarak gerçekleşecek etkinliklerin programına İBB Kültür Sanat sosyal medya hesapları ve www.kultursanat.istanbul adresinden ulaşılabilir.

PROGRAM:

KARTAL
5 Ağustos Cuma
Sokak Performansı, saat 16.00
Beden Perküsyon Atölyesi, saat 16.30
“Kardan Adam”ın İnadı Çocuk Tiyatrosu, saat 17.00
Mehmet Özden Kukla Tiyatrosu, saat 18.00
“Şoför Nebahat” Yetişkin Tiyatrosu, saat 19.00
Ahmet Aslan Konseri, saat 22.00

 

6 Ağustos Cumartesi
Sokak Performansı, saat 17.00
Yaratıcı Drama Atölyesi, saat 17.30
“Alice Harikalar Diyarında Çocuk Tiyatrosu”, saat 18.00
Ormanda Macera Çocuk Tiyatrosu, saat 19.00
Flört Konseri, saat 22.00

7 Ağustos Pazar
Sokak Performansı, saat 17.00
Yaratıcı Drama Atölyesi, saat 17.30
“Müzik Kutusu” Çocuk Tiyatrosu, saat 18.30
“Pakuçi” Çocuk tiyatrosu, saat 19.30
Selçuk Balcı Konseri, saat 22.00

GAZİOSMANPAŞA
11 Ağustos Perşembe
Sokak Performansı, saat 17.00
Yaratıcı Drama Atölyesi, saat 17.30
“Kırmızı Başlıklı Pinokyo” Çocuk Tiyatrosu, saat 18.30
“Pamuk Prenses ve Gizemli Ayna” Çocuk Tiyatrosu, saat18.30
Oğuz Aksaç Konseri, saat 22.00

KÜÇÜKÇEKMECE
13 Ağustos Cumartesi
Sokak Performansı, saat 16.30
Dans Atölyesi ve Zumba Kids, 17.00
“Bay Mozart” Çocuk Tiyatrosu, saat 18.00
“Illyridia Diyarının Aslanları Çocuk Tiyatrosu, saat 19.00
Ender Balkır Konseri, saat 22.00

14 Ağustos Pazar
Sokak Performansı, saat 17.00
Müzikli Masallar Atölyesi, saat 17.30
İllüzyon Gösterisi, saat 18.30
“Sen Yaz Ben Oynarım” Çocuk Oyunu, saat 19.30
Kolpa Konseri, saat 22.00

SARIYER
19 Ağustos Cuma

Sokak Performansı, saat 17.00
Beden Perküsyon Atölyesi, saat, 17.30
“Eğlenceli Bilgili” Çocuk Tiyatrosu, saat 18.00
İllüzyon Gösterisi, saat 19.00
“Sevdalı Bulut” Yetişkin Tiyatrosu, saat 20.00
Nurcan Başpınar, Nurdoğan Öz Konseri, saat 22.00

20 Ağustos Cumartesi
Sokak Performansı, saat 17.00
Müzikli Masallar Atölyesi saat 17.30
İllüzyon Gösterisi, saat 18.00
“Yumurcak Sıcak” Çocuk Tiyatrosu, saat 19.00
Ogün Sanlısoy Konseri, saat 22.00

21 Ağustos Pazar
Sokak Performansı, saat 17.00
Dans Atölyesi ve Zumba Kids, saat 17.30
“Bir Yüzgeç ve Hikayesi” Çocuk Tiyatrosu, saat 18.00
İllüzyon Gösterisi, saat 19.00
İmera Konseri, saat 22.00

SANCAKTEPE
27 Ağustos Cumartesi

Sokak Performansı, saat 17.00
Müzikli Masallar Atölyesi, saat 17.30
“Floyd Usta’nın Düşler Atölyesi” Çocuk tiyatrosu, saat 18.00
“Sessiz Adam ve Sinek” Çocuk Tiyatrosu, saat 19.00
Cümbüş-ü Cemaat, saat 20.00
Sedef Boztaş Konseri, saat 22.00

28 Ağustos Pazar
Sokak Performansları, saat 17.00
Dans Atölyesi ve Zumba Kids, saat 17.30
“Çizmeli Kedi” Çocuk Müzikali, saat 18.00
“Buyur Buradan Kaç” Yetişkin Tiyatrosu, saat 19.00
Özge Eyüpoğlu Konseri, saat 22.00

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Cumhuriyet'in 100. Yıl Marşı'nı kim seslendirmeli?
Cumhuriyet'in 100. Yıl Marşı'nı kim seslendirmeli?
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 14 33
2. Rizespor 14 25
3. Boluspor 14 25
4. Pendikspor 13 24
5. Keçiörengücü 13 24
6. Samsunspor 13 23
7. Bodrumspor 14 22
8. Manisa FK 13 20
9. Sakaryaspor 15 19
10. Altay 14 18
11. Bandırmaspor 13 18
12. Adanaspor 14 17
13. Göztepe 13 17
14. Tuzlaspor 14 16
15. Erzurumspor 13 14
16. Altınordu 13 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 14 7
19. Denizlispor 14 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4