Bizi Takip Edin

Kültür - Sanat    

Sanayicileri kahkahaya boğdular

İstanbul Sanayi Odası tarafından 14. Sanayi Kongresi düzenlendi. Murat Eken yönetmenliğinde Şahin Irmak, Bülent Emrah Parlak, Ersin Korkut, Burcu Gönder ve Gülhan Tekin kongrenin sonunda İstanbul Sanayi Odası üyelerine özel olarak bir gösteri sahneledi

İstanbul Sanayi Odası (İSO), 14. Sanayi Kongresi'ni gerçekleştirildi. 'Yerli ama Evrensel, Bugün ama Gelecek' başlığı altında 2 Mayıs'ta Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen kongre, sanayiciler, ekonomi dünyasının önde gelen isimleri, akademisyenler, bürokratlar, öğrenciler ve sivil toplum önderlerinin yoğun katılımına sahne oldu.

Sanayicileri kahkahaya boğdular
BKM Mutfak organizasyonuyla İSO üyelerine özel olarak hazırladığı sahne gösterisinde Murat Eken'in yönetmenliğinde sahneye Şahin Irmak, Bülent Emrah Parlak, Ersin Korkut, Burcu Gönder ve Gülhan Tekin çıktı.
Sanayicileri kahkahaya boğdular
BKM Mutfak Organizasyon tarafından hazırlanan gösteride ünlü oyuncular, hazırladıkları 3 skeçle İSO üyelerine bolca kahkaha attırdı. Skeçlerden biri 2050'de Türkiye'deki sanayinin durumu. O dönemdeki sanayinin durumu, sosyal ilişkiler, sosyal hayat, kız isteme parodisiyle işlendi. Skeçlerden ikincisi; Türk ve Çinli mucitlerin patent savaşı üzerine sahnelendi. Üçüncü skeçte ise Türk ve yabancı kahveler arasındaki rekabet ele alınarak Türk kahvesinin önemi, yerli malının aslında hepsinden iyi olduğunun altı çizildi.