Bizi Takip Edin

Kültür - Sanat    

Ozan Açıktan’ın tüm filmleri Netflix platformunda

Silsile, Annemin Yarası, Aile Arasında gibi önemli filmlerin yönetmeni Ozan Açıktan’ın tüm filmleri artık Netflix platformunda


 Çektiği beş film ile adı Türk Sineması’nın parlak yönetmenleri arasında sayılan Ozan Açıktan’ın filmlerinin tümü Netflix platformunda. 2010’da çektiği Çok Filim Hareketler’den başlayarak  sırasıyla seyirciyle buluşan ve büyük beğeni toplayan,  Sen Kimsin, Silsile,  Annemin Yarası ve Aile Arasında filmlerinin tümüne artık dijital platformdan ulaşılabilecek. Şu sıralar bir yolculuk hikayesini konu alan, Dilan Çiçek  Deniz  ve Metin Akdülger’in başrolleri paylaştığı PTOT yapımı altıncı filmini tamamlamak için çalışan Açıktan’ın yönetmenliğini yaptığı Beren Saat’li  yeni  dizisi Atiye ise önümüzdeki aylarda seyirciyle buluşuyor.

Komediye nitelik, drama yenilik getirdi

Sinema kariyerine kısa film yönetmeni olarak başlayan, reklam yönetmenliğine devam eden,  Ozan Açıktan, ilk  uzun metrajlı filmi ‘Çok Filim Hareketler’in ardından ‘Sen Kimsin’i  çekti. BKM Mutfak ekibinin oynadığı ilk filmi ve Tolga Çevik’in başrolde olduğu ikinci filmi ile komediye sinematografik nitelikler kazandırmayı başardı. Güçlü oyuncu kadrosunda İlker Kaleli,  Tardu Flordun, Nehir  Erdoğan, Serkan Keskin gibi isimleri buluşturan ‘Silsile’ ile komediden farklı türlerde de çok başarılı filmler çekeceğini gösterdi. Senaryosunu da yazdığı PTOT-BKM ortak yapımı bu filmiyle sinemada kendine has fanatik bir seyirci kitlesi yarattı. 


 


Ozan Açıktan’ın tüm filmleri Netflix platformunda
Ozan Açıktan, çok geçmeden ‘Annemin Yarası’nı çekti. Meryem Uzerli ve Ozan Güven’in başrolde oynadığı film ile Bosna’daki savaşın bıraktığı etkiyi seyircinin iliklerine kadar hissettirdi. Yeşilçam’a selam duruşu niteliğindeki, gişede rekor izleyiciye ulaşan ‘Aile Arasında’ ile literatüre ‘Modern Yeşilçam Aile Filmi’ kavramını kazandırmayı başardı. Netflix’in önümüzdeki aylarda vizyona girecek, Beren Saat’i setlere döndüren iddialı dizisi ‘Atiye’ yi de yöneten Ozan Açıktan, reklam ve sinema dünyasında farklı tarzını yansıttığı çalışmalarını devam ettiriyor.