Bizi Takip Edin

Kapadokya Fashion Week başlıyor

Kapadokya’da düzenlenecek Kapadokya Fashion Week, farklı ülkelerden 8 tasarımcının kıyafetlerini sahnelemesine olanak sunacak

Africa Fashion Week Europe (AFWEU) organizasyonunda Kapadokya’da ilk kez düzenlenecek ve yabancı tasarımcıların yanı sıra ünlü modacıların tasarımlarının da yer aldığı Kapadokya Fashion Week 29-29 Haziranda Hanedan Kapadokya Suites’te yapılacak.

AFWEU CEO’su Aydın Acık, Kapadokya’ya farklı bir imaj kazandırmak için böyle bir proje gerçekleştirdiklerini söyledi. Acık, “Tarihinde olmamış bir iş yapacağız. Buradaki amacımız Kapadokya’nın dünyaya tanıtılması, kültürlerin bir araya gelmesi.” dedi. 

Türkiye, Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan, İran ve Kenya’dan ünlü tasarımcıların katılacağını belirten Acık,aralarında Ertan Kayıtken, Pınar Bent, Songül Başar, Ozado, Fakhriya Khalafova gibi tasarımcıların kendi ülkelerine özgü kıyafet ve renkleri sergileyeceklerini söyledi.

'36 model olacak'

Etkinlikte Güney Amerika, Avrupa, Asya ülkeleri ve Türkiye’den 36 modelin sahne alacağını kaydeden Acık, “Amacımız moda haftasını Kapadokya’da gelenekselleştirmek. Bunun bir marka olmasını istiyoruz. Kapadokya’ya daha farklı bir imaj getirmek, farklı insanların buraya dikkatini çekmek istiyoruz.” diye konuştu.

Kapadokya Fashion Week başlıyor