Bizi Takip Edin

Türk dizi ve sinema filmlerine Hollywood kalitesi gelecek

Yaklaşık on yıldır sinema, televizyon dizisi ve yurt dışı platform dizileri sektöründe isim yapmış olan UNC FILM Prodüksiyon sahibi Mehmet Çetin, geçtiğimiz ay Alman ve Kore yatırımcı şirketlerle birleşerek sektördeki ağını genişletti

DreamLife Türkiye stüdyosu adıyla yola devam eden yeni şirket, 166 Milyon dolar yabancı yatırım bedeli bedeliyle, yeni dönem sinema ve televizyon filmleriyle beraber, CODE adında ileri düzey bilgisayar ve konsol oyunları tasarımına başladı.

ÇEMBER GENİŞLİYOR

Konuyla ilgili sorumuzu cevaplayan DreamLife şirketi yönetim kurulu başkanı Mehmet ÇETİN, Televizyon ve sinema sektöründeki başarı çemberini uluslararası arenada daha etkin kılmak için yabancı ortaklık yatırım ağını güçlendirdiklerini belirtti.

TÜRKİYE'YE ZİRVEYE TAŞIMA HEDEFİNDELER

Bu yeni oluşumla, Türkiye’nin adını global film ve oyun tasarım piyasasında zirveye taşımak istediklerini söyledi. DreamLife; İstanbul, Los Angles ve Düsseldorf stüdyolarında hizmet veriyor.

Şimdilerde vizyona hazırlanan Mahsusa filminin yapımcısı ve birçok yerli-yabancı filmin de yapım ortağı olan Mehmet ÇETİN, Amerika ve Kanada’daki dizi platform kanallarına da yapımlar hazırlıyor.

HAZIRLIKLAR YAPILIYOR

Mehmet Çetin’in başında olduğu DreamLife şirketi, çekimi devam eden ve bir Amerikan dizi- platform kanalına satılan; Narcotic Turkey, Kaira, İron Bird (Demir Kuş), Princess of Dream City (Düş Şehrinin Prensesi) gibi ileri düzey projelerin de sahibi. Bu yapımların dışında beş yeni film prodüksiyon için hazırlıklar yapılıyor.

HOLLYWOOD KALİTESİNDE GÖRSEL EFEKTLER...

UNC ile yola çıkan ve DREAMLIFE Türkiye Stüdyosu olarak devam eden şirketin yaptığı işler bunlarla sınırlı değil. Yapımcılığın dışında, sinema ve dizi sektörüne Hollywood kalitesinde görsel efekt yapan şirketin portföyü oldukça geniş. Bugüne kadar 93 Türk dizisi, 42 yerli sinema görsel efektleriyle beraber, 12 yabancı dizi ve 21 yabancı sinema projesinin görsel efektleri bu şirketten çıktı.

Yeni Dönem Bilgisayar ve Konsol Oyun Tasarımı

Oyun yazılımları konusunda, global bir yazılım ve grafik timiyle çalışmaya başlayan DREAMLIFE, oldukça farklı bir fantastik bilgisayar oyununu yakında duyuracak. Oyunun VR (sanal gerçeklik) internal fuar tanıtım videoları kısa bir süre sonra tanıtıma çıkacak ve oyun severlerle buluşacak. CODE isimli bu oyunun, oyunseverlere farklı ve keyifli bir deneyim sunacağı söyleniyor.

Türk dizi ve sinema filmlerine Hollywood kalitesi gelecek