Bizi Takip Edin

Moda ve Güzellik         Foto Galeri    

Kıyafet seçiminde yapılan 5 hata

Özellikle kadınlar giydikleri kıyafetlerle her zaman güzel görünmek isterler. Ancak giyinirken yaptıkları bir takım hatalar tam anlamıyla kötü görünmelerine neden olabilir.


Kıyafet seçiminde yapılan 5 hata
Her ortama uygun bir kıyafetiniz illaki vardır. Asıl sorun şu ki bedenlerimize her zaman beğendiğimiz kıyafetlerimizi giyemeyiz. Giysek bile yakıştıramadığımız durumlar olabilir. Bu nedenle beden ölçülerini ve vücut tipini dikkate alarak giyinmek gerekir. Giyinirken yaptığınız ufacık bir hata kötü bir görüntü oluşmasına sebebiyet verebilir. Bu durumun önüne geçebilmek için giysilerinizi seçerken kaçınmanız gereken hatalardan bahsedeceğiz. İşte kıyafet seçiminde yaptığınız 5 hata…
Kıyafet seçiminde yapılan 5 hata
Hayvan baskılı kıyafetler Şişman veya balıketli bir vücut tipiniz varsa hayvan desenli kıyafetler giymenizi kesinlikle önermiyoruz. Ancak zayıfsanız ve vücut hatlarınız belirgin değilse leopar, zebra veya yılan derisinden ufak bir dokunuş, vücut şeklinizi vurgulayıp aynı anda stilinize çekicilik katacaktır.
Kıyafet seçiminde yapılan 5 hata
Kısa eteklerin ve açık yakalı bluzların aynı anda kullanılması Etkileyici, güzel ve şık bir görünüme sahip olmak için daima; bacaklarınızı sergilerken, mütevazi bir göğüs dekoltesi veya pantolon ya da daha uzun bir etek ile göğüs dekolteli bir şey giymek arasında seçim yapmalısınız. Bazı durumları hayal gücüne bırakmanın iyi bir fikir olduğunu da düşünmenizi tavsiye ediyoruz.
Kıyafet seçiminde yapılan 5 hata
Vücudunuza yapışan taytlar Son birkaç yıldır taytlar kadınlar tarafından çok fazla tercih edilmeye başlandı. Hem kombin edilmesi rahat hem de rahat bir görünüm elde etmenizi sağlar. Ancak giyerken dikkat etmek gerekiyor. Bazıları ışığa çıktığınızda kötü görüntü oluşmasına neden olabilir. Bu durum stilinizi zedelemekle kalmaz aynı zamanda bayağı görünmenize neden olabilir. Bu nedenle bel bölgelerinizde veya basen bölgelerinizde fazla kilolarınız varsa ince kumaşlı taytlar giymenizi kesinlikle önermiyoruz.