Bizi Takip Edin

İstanbul'da meydana gelen deprem sonrası korkutan açıklama

SON DAKİKA... Marmara Bölgesi’nde meydana gelen ve AFAD tarafından büyüklüğü 4.2 olarak açıklanan deprem, İstanbul'da da hissedildi. Deprem sonrası Cnn Türk'e konuşan Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Pampal, "Büyük deprem çok yaklaştı" dedi. İşte ayrıntılar...

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamaya göre Marmara Denizi açıklarında 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, İstanbul'da da yoğun bir şekilde hissedildi. 

SAAT 16.38'DE MEYDANA GELDİ

Depremin büyüklüğünü 4.3 olarak açıklayan Kandilli Rasathanesi ise, bu bilgiyi daha sonra revize etti. Rasathane de, "Saat 16.38 Marmara Denizi’nde Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi ilçesi açıklarında 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Deprem İstanbul'da da hissedilmiştir. Deprem kaynaklı herhangi bir olumsuzluk şu ana kadar bildirilmemiştir." açıklamasını yaptı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Depreme ilişkin olarak İstanbul Valiliği'nden de bir açıklama geldi. Valiliğin açıklamasında, deprem kaynaklı herhangi bir olumsuzluğun şu ana kadar kendilerine bildirilmediği kaydedildi.

'BÜYÜK DEPREM ÇOK YAKLAŞTI'

Deprem sonrası CNN TÜRK canlı yayınına bağlanan Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Pampal, "Büyük depremin ayak sesleri bunlar. Büyük deprem çok yaklaştı. İstanbul yıkılırsa Türkiye'ye altında kalır. Yapılarımıza hızlıca depreme dayanıklı hale getirmeliyiz. Deprem çok yakınımızda" dedi.

İstanbul'da meydana gelen deprem sonrası korkutan açıklama