Bizi Takip Edin

Gülben Ergen'den 'özel öğretmen' açıklaması

Şarkıcı Gülben Ergen, önceki gün Metropol İstanbul AVM’de objektiflere yansıdı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ergen, konserlerin durdurulması ve okulların açılacak olması hakkında flaş açıklamalarda bulundu. Ergen, "Keşke sanatın tüm dallarının susmayacağı bir dönemden geçsek" dedi

Yaz tatilinin bittiğini dile getiren Gülben Ergen, “Koca yazın sonuna geldik. Bu yaz kilo almadım o yüzden kendimi tebrik ediyorum. İnşallah sağlıklı günler bizi bekliyor olsun. Bizim yazımız güzel geçti çünkü çok korunaklı bir yerdeydik ve deniz vardı. Ama İstanbul’a gelince tedirginlik başladı, ufak ufak daha önlemler arttı. En önemlisi online eğitim başladı. Çocuklar için zor bir dönem olacak" dedi.

Gülben Ergen'den 'özel öğretmen' açıklaması
Konserlerin durdurulması ile ilgili de konuşan Ergen, ”Konserlerin durdurulması tiyatronun susturulması beni üzdü. Sosyal medyada tepki verdim biraz ama ne kadar önlem almamız gerekse de müziğin iyileştirici gücünden dolayı ben iyi müzik dinleyicilerinin kurallara çok iyi uyacağına inanıyordum. Kurallara uyan oldu uymayan oldu. Keşke müziğin ve tiyatronun susmayacağı bir dönemden geçsek. Müzik susarsa iyi olmaz. “ ifadelerini kullandı.
Gülben Ergen'den 'özel öğretmen' açıklaması
Bu yaz üç konser verdiğini dile getiren Ergen, muhabirlerin ”Sanatçıların bazıları ücretinde indirime gitti sizde indirim yaptınız mı?" sorusuna, ”Benim 2 veya 3 konserim oldu bu yaz. Eğer sürekli bir işim konserim olsaydı mekanı ayakta tutmak adına tabii ki de gerekeni yapardım. Gerekirse kendi kaşemden, kendi kazancımdan taviz verip görünmeyen kahramanları ayakta tutmak, yaşatmak benim görevimdir“ dedi.
Gülben Ergen'den 'özel öğretmen' açıklaması
Muhabirlerin Demet Akalın’ın kızı Hira’yı okula göndermeyip özel hoca tutması hatırlatılınca Ergen, "Yaş grubuna göre değişir bu durum. Benim çocuklarım ortaokul ve liseye gidiyorlar. Online eğitime de katılıyorlar. Eğer okul açılırsa haftada en 2 gün gidecekler diye okudum" şeklinde konuştu.
Gülben Ergen'den 'özel öğretmen' açıklaması
Özel hayatıyla ilgili sorular karşısında sessiz kalan Ergen, röportaj sonrası muhabirlere teşekkür edip Animal Balloon Word müzesi gezisine kaldığı yerden devam etti.