Bizi Takip Edin

“Ebru’dan çok şey öğreniyorum"

İçinden geçtiğimiz pandemi sürecinde yarattığı maske markasıyla, büyük bir sosyal sorumluluğa imza atan iş insanı Uğur Akkuş, iş ve özel hayatının bilinmeyenlerini Şamdan dergisine anlattı.

Şamdan dergisinin son sayısına kapak olan Uğur Akkuş, sanata ilgisinden Ebru Şallı ile olan evliliğine, iş dünyasındaki hedeflerinden renkli kişiliğine kadar tüm soruları içtenlikle yanıtladı. Hayatının en üretken döneminde olduğunu anlatan Uğur Akkuş, “Hiçbir koşulda hayatı akışında yaşamayı kabul etmeyen biriyim. Sınırları her zaman zorladım.Değişimin her zaman olduğunu kabullendim.Ve bu değişime ayak uydurmak için her zaman sınırları zorladım” dedi.

Global Mask markasıyla, bir aydan kısa bir sürede maske üretimine başlayarak, iç ve dış pazardaki talebe en hızlı şekilde cevap veren Uğur Akkuş, 2021 yılında da yine ülkenin ihtiyacı olan büyük bir projeye imza atacağını açıkladı.

“Hamlıktan yeni çıktım”

Dergideki röportajında, iyi bir iş insanı olmanın en önemli kuralının, önce iyi bir insan olmaktan geçtiğini ifade eden Uğur Akkuş, “Hayatta şu cümleyi hep aklımda tutarım; “Hamdım, piştim, yandım.” Kariyerimde yeni yeni hamlıktan çıktım ve artık pişmeye başladığımı düşünüyorum” diye konuştu.

 “Ebru’dan çok şey öğreniyorum"

2021’e iddialı giriyor


“Hayaller olmazsa ben de olmam. Şu anda hayatta yapmış olduğum şeyler hayallerimin sadece yüzde 10’u” diyen Uğur Akkuş, gençlerle işbirliği yaparak çok büyük bir dijital proje hazırladığını da açıkladı. Uğur Akkuş, “Ocak 2021’e bu projeyle gireceğim. Büyük ses getireceğine inanıyorum. Yüzde 100 yerli ve milli,  her şekilde bize ait, çok büyük bir ihtiyacı karşılayacak bir proje” diye konuştu.

 “Ebru’dan çok şey öğreniyorum"

“Ebru’dan çok şey öğreniyorum”


Başarılı iş insanı Uğur Akkuş, aşk konusundaki soruya ise, “Aşk yaratılış sebebimizdir. Tanrı bizi aşk ve sevgi ile yarattı. Ebru (Şallı) ile geçen sene evlendik. Çok mutlu ve aşığım”  yanıtını verdi. 


Eşi Ebru hanımın, çok özel bir insan ve iyi bir iş kadını olduğunu belirten Uğur Akkuş, “Ben Ebru’nun anneliğini görünce hayran kalmıştım. Muazzam biri, ben ondan çok şey öğreniyorum. Birbirimize çok şey katıyoruz. Her geçen gün ondaki meziyetleri keşfettikçe daha da mutlu oluyorum” dedi.


Hayatta birbirinden farklı kimliklere sahip biri olarak, iş-yaşam-aşk dengesini iyi oturttuğunu ifade eden Uğur Akkuş “Ancak bu dengeleri mükemmel bir şekilde yapabilirseniz,  hem özel hayat hem de iş hayatında başarılı olabiliyorsunuz. Ben bunları çok iyi koordine ettiğimi sanıyorum” diye