Bizi Takip Edin

İvana Sert’i Tebrik Ediyorum

Linç etmeye bayılıyoruz maalesef. Sokaktaki linçten bahsetmiyorum o zaten apayrı bir konu. Kaç insan yanlış anlaşılma yüzünden hiç suçu olmadığı halde dayak yedi. Hatırlayın Reina katliamcısı aranırken, çekik gözlü Türkmen insanlar yanlışlıkla Reina katliamcısına benzetilip dövülmedi mi?

Benim bahsetmek istediğim ise sosyal medyadaki linç. İnsanların en özel fotoğraflarının altına bile alakasız öfke dolu yorumlar yapılıyor. Son olarak Ivana Sert, böyle bir lince maruz kaldı. Yok efendim Ahmet Kaya’nın Kum Gibi’sini nasıl söylermiş de? Ahmet Kaya’nın ağabeyi bile dayanamadı bu lince çıktı “Ivana Hanım’ı tebrik ederim gayet güzel söylemiş” dedi. İnsanlar artık sabah yataktan kalkar kalkmaz alıyor akıllı telefonu eline, ünlü ünsüz kim varsa paylaşımların altına döktürüyor. Adeta olumsuz yorum yaparak stres atıyorlar. 

Ivana Hanım’ı ben tebrik ediyorum. Ahmet Kaya büyük bir sanatçı. Yıllardır Ahmet Kaya’nın şarkılarını Ahmet Kaya taklitlerinden dinlemekten bıkmıştık. Ivana Hanım farklı bir yorumla seslendirdi Kum Gibi’yi... Üstelik çok hoş bir hanımefendi sahneye yakışıyor. Ses eğitilebilen bir şey zaten hala ses eğitimi alıyor. Zamanla sesi daha da oturur. Yolu açık olsun. Eleştirilere kulak tıkayıp yoluna devam etmeli.