Bizi Takip Edin

Kültür - Sanat    

ABD'li sanatçı Bağcılar'da oruç açtı

Kısa bir süre önce Müslüman olan dünyaca ünlü Amerikalı sanatçı Della Miles, Türkiye'deki ilk iftarını vatandaşlarla birlikte İstanbul'un Bağcılar ilçesinde yaptı

Bağcılar Belediyesinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar programlarının dün akşamki konuğu Amerikalı şarkıcı Della Miles oldu. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'nın misafiri olarak Azerbaycan Dostluk Parkında gerçekleştirilen programa katılan ünlü şarkıcı, "Bu benim ilk iftar davetim. Bu çok güzel bir duygu. Nasıl davranacağımı bilmiyorum. Bütün dünyayı dolaşıyorum ama böyle bir sahne hiç görmedim. Herkes burada tek vücut gibi." ifadelerini kullandı.

ABD'li sanatçı Bağcılar'da oruç açtı
Küçük bir hayranının kendisi için çizdiği resimle duygusal anlar yaşayan Della Miles, ''İşte bu resim parayla ölçülebilecek bir şey değil. Bu resmi satın alabilecek bir para tanımıyorum. Benim için dünyanın en değerli hediyesi'' ifadeleriyle hayranına teşekkür etti.
ABD'li sanatçı Bağcılar'da oruç açtı
Ezanın okunmasına dakikalar kala vatandaşlara Türkçe olarak hitap eden Della Miles, "Afiyet olsun, hayırlı iftarlar" dedi.
ABD'li sanatçı Bağcılar'da oruç açtı
Kendisi ile fotoğraf çekilmek isteyen hiç kimseyi kırmayan ve özellikle çocuklarla yakından ilgilenen başarılı sanatçı, bu davranışıyla da büyük takdir topladı. Kuran tilavetinin ardından vatandaşlarla birlikte aynı sofraya oturan Miles, yaklaşık 3 bin 500 kişiyle birlikte ilk iftarını yaptı.
ABD'li sanatçı Bağcılar'da oruç açtı
İftarın ardından ilçe meydanındaki Ramazan etkinlilerine de katılan Della Miles, burada da samimiyetiyle ve sıcak kanlılığıyla gönülleri fethetti. Etkinlik alanında kurulan tüm standarı tek tek gezen Miles, bol bol alışveriş yapıp kendisiyle yakından ilgilenen halkla sohbet etti.
ABD'li sanatçı Bağcılar'da oruç açtı
Çekilen fotoğraflarla mutlu anlarını ölümsüzleştiren 'Siyah İnci' lakaplı sanatçı, kah yöresel kıyafetler giydi, kah Maraş dondurmacısında dondurma alabilmek için neşe içerisinde çaba sarf etti.