Bizi Takip Edin

40’ıncı anaokulunu Denizli'de açtı

Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği, 40’ıncı Anaokulunu Denizli’de açtı

Gülben Ergen'in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği, 40’ıncı Anaokulunu Denizli’nin Çivril ilçesinde açtı. Hayırsever bir ailenin yaptırdığı ‘Çocuklar Gülsün Diye/Zehra–Mehmet Bulut Anaokulu’nun açılış törenine şarkıcı, Denizli Valisi Ali Fuat Atik ve devlet protokolü katıldı. Açılışın ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanan Çocuklar Gülsün Diye Derneği Anaokulu’nda yaklaşık 100 öğrenci eğitim alacak.

40’ıncı anaokulunu Denizli'de açtı“Efendiler yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz” diyerek konuşmasına başlayan Ergen, “Denizli’ye anaokulu açmanın gururu içerisindeyim. Okulun yapımını üstlenen aileye tüm içtenlikle teşekkür ediyorum. Hiçbir çocuğun birbirinden farkı yoktur. Maalesef fırsat eşitsizliği vardır. Dünyada, özellikle de ülkemizde hiç kimsenin okul öncesi eğitim almadan çocukluğunu yaşamasını istemiyorum. Her çocuk, anaokuluna gitmeli ve eğitim hayatına daha sağlıklı ve daha özgüvenli bir şekilde devam etmelidir. Bize bu imkan ve fırsatları veren Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere derneğimiz için emek veren herkese teşekkür ediyorum"  şeklinde konuştu.

40’ıncı anaokulunu Denizli'de açtı

Türk kadınına övgüler yağdıran şarkıcı, "Anaokulumuzu, her zaman olduğu gibi öğrencilerimizin annelerine emanet ediyorum. Her şey annelere ve kadınlara emanet edilirse daha güzel olur. Her Türk kadını, başüstünde taşınmaya layıktır” dedi. 

40’ıncı anaokulunu Denizli'de açtı